Whisky Old Ballantruan 10YO Single Malt 0.70 l 602894

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky Old Ballantruan 10YO Single Malt 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky Old Ballantruan 10YO Single Malt 0.70 l 602894

Szkocja, Speyside
0.70 L korek
Whisky Kategoria
399.99 zł

podstawowa

48 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
90 ocena sommeliera

Opis Old Ballantruan 10YO Single Malt

Old Ballantruan 10YO Single Malt to bardzo interesująca i oryginalna szkocka whisky z regionu Speyside typu "lightly peated" czyli lekko dymna. Tomintoul znany jest z produkcji alkoholi "gentle dram", delikatniejsze, subtelne whisky. Old Ballantuan 10YO jest całkowicie inny. Produkowany jest jedynie przez 2 tygodnie w roku i posiada aż 55 ppm, co jest raczej niespotykaną cechą dla whisky ze Speyside. W nosie whisky jest silnie torfowa, z nutami wrzosu i ziemi, z delikatnie owocowymi i kremowymi akcentami. Na podniebieniu whisky jest gorzko-torfowa, dla równowagi zaś wyczuwalne są cytrusy, łagodna słodycz i orzechy. Finisz jest dymny i torfowy a barwa głęboko-złota. Rewelacyjna pozycja dla osób preferujących wyraziste, dymne i torfowe whisky z niezwykle ciekawą historią w tle.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Tomintoul Distillery producent

Charakterystyka Old Ballantruan 10YO Single Malt

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Kto powiedział, że dymne bestie to domena szkockiej wyspy Islay i zlokalizowanych tam destylarni? Przez 6 tygodni każdego roku w Tomintoul distillery znajdującej się w sercu słynącego z delikatnych owocowych whisky regionu Speyside destyluje się intensywnie torfowe destylaty, które skradły już niejedno zasnute dymem serce miłosnika aptecznych aromatów:) Dziesięcioletnia, mocno torfowa whisky z destylarni Tomintoul. Aromaty dymne przyjemnie mieszają się z przyprawami i drewnem. Smak jest bardzo intensywny i świetnie zbalansowany - swietna jakość w odniesieniu do ceny tej whisky!


Oceny użytkowników o: Old Ballantruan 10YO Single Malt

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
30.09.2021

Bardzo bardzo dobra butelka!