Whisky Old Ballantruan 10YO Single Malt 0.70 l 602894

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky Old Ballantruan 10YO Single Malt 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky Old Ballantruan 10YO Single Malt 0.70 l 602894

Szkocja, Speyside
0.70 L korek
Whisky Kategoria
399.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
45 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
90 ocena sommeliera

Opis Old Ballantruan 10YO Single Malt

Old Ballantruan 10YO Single Malt to bardzo interesująca i oryginalna szkocka whisky z regionu Speyside typu "lightly peated" czyli lekko dymna. Tomintoul znany jest z produkcji alkoholi "gentle dram", delikatniejsze, subtelne whisky. Old Ballantuan 10YO jest całkowicie inny. Produkowany jest jedynie przez 2 tygodnie w roku i posiada aż 55 ppm, co jest raczej niespotykaną cechą dla whisky ze Speyside. W nosie whisky jest silnie torfowa, z nutami wrzosu i ziemi, z delikatnie owocowymi i kremowymi akcentami. Na podniebieniu whisky jest gorzko-torfowa, dla równowagi zaś wyczuwalne są cytrusy, łagodna słodycz i orzechy. Finisz jest dymny i torfowy a barwa głęboko-złota. Rewelacyjna pozycja dla osób preferujących wyraziste, dymne i torfowe whisky z niezwykle ciekawą historią w tle.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Tomintoul Distillery producent

Charakterystyka Old Ballantruan 10YO Single Malt

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Kto powiedział, że dymne bestie to domena szkockiej wyspy Islay i zlokalizowanych tam destylarni? Przez 6 tygodni każdego roku w Tomintoul distillery znajdującej się w sercu słynącego z delikatnych owocowych whisky regionu Speyside destyluje się intensywnie torfowe destylaty, które skradły już niejedno zasnute dymem serce miłosnika aptecznych aromatów:) Dziesięcioletnia, mocno torfowa whisky z destylarni Tomintoul. Aromaty dymne przyjemnie mieszają się z przyprawami i drewnem. Smak jest bardzo intensywny i świetnie zbalansowany - swietna jakość w odniesieniu do ceny tej whisky!


Oceny użytkowników o: Old Ballantruan 10YO Single Malt

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
30.09.2021

Bardzo bardzo dobra butelka!