Kamiki Japanese Whisky 0.50 l 603464

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Kamiki Japanese Whisky 0.50 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Kamiki Japanese Whisky 0.50 l 603464

Japonia, Kansai
0.50 L korek
Whisky Kategoria
299.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
103 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
80 ocena sommeliera

Opis Kamiki Japanese Whisky

Kamiki to unikalna, wyjątkowa whisky stworzona z najlepszych japońskich whisky wraz ze specjalnie dobranymi gatunkami whisky z całego świata. W połączeniu z najwyższej jakości czystą wodą źródlaną otrzymujemy perfekcyjnie stworzony trunek. Nazwa pochodzi od dwóch słów: Kami - Bóg oraz Iki - oddech. Jest to jedyna whisky, która po zblendowaniu dojrzewa w beczkach wykonanych z yoshino-sugi - "japońskiego cedru". W nosie whisky ma piękny, cytrusowy aromat z odrobiną pieczonego jabłka, zielonej herbaty, nutami drewna balsamicznego oraz torfu. Na podniebieniu wyczuwalne są nuty kwiatowe, wrzosowy miód, słodki karmel i owoce moreli oraz sliwek z leśnymi akcentami na drugim planie. Finisz jest lekko pikantny z waniliowymi smakami.

14°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Kamiki Whisky producent

Charakterystyka Kamiki Japanese Whisky

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Kamiki to pierwsza na świecie whisky dojrzewająca w beczkach po bourbonie i beczkach wytworzonych z japońskiego cedru. Cedrowe beczki nadają Kamiki łagodny smak oraz aromat drzewa sandałowego i zielonej herbaty. Ponadto whisky odznacza się aromatem miodu wrzosowego, karmelu i japońskiej śliwki. Niezwykle unikalny produkt! Jej specyficzny i intrygujacy cedrowy aromat przypomina mi charakterystyczny zapach cygar, gdyż humidory w których się je przechowuje są wyłożone właśnie cedrowym drewnem w celu zachowania odpowiedniej wilgotności tytoniu na długi czas.


Oceny użytkowników o: Kamiki Japanese Whisky

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.