Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish 0,70 l 603978

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish 0,70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish 0,70 l 603978

Wielka Brytania, Highlands
0,70 L zakrętka
Whisky Kategoria
74,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
279 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów
80 ocena sommeliera

Opis alkoholu

Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish - mieszana szkocka whisky, której podstawą jest single malt Tullibardine z regionu Highland. Nazwa nawiązuje do czczonej po dzień dzisiejszy królowej Marii Stuart, która została konorowana w 1561 roku na królową Szkocji. Pierwotne destylaty tej whisky dojrzewają w beczkach po bourbonie, następnie finalny blend przelany został do beczek po sherry na dalszy proces dojrzewania. Whisky pachnie intensywnie i słodko z lekkim dymnym finiszem. Odnajdziemy w niej aromaty rodzynek, marcepanu oraz przypraw takich jak goździki i cynamon. W smaku słodko-dębowe nuty. Wyczuwalny pieprz, suszone owoce, rodzynki, dębina, karmel. Zdecydowany wpływ sherry, który oddaje delikatną słodycz a zarazem cierpkość i lekką taniczność.

16°C TEMP. PODANIA
Tullibardine producent

Charakterystyka

Delikatnie smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Świetna szkocka whisky mieszana o aromatach rodzynek, marcepanu oraz słodkich przypraw: cynamonu i goździków, co wiąże się z użyciem do jej starzenia beczek po słynnych wzmacnianych winach Sherry oraz beczek po bourbonie. Jedna z najlepszych whisky w swojej kategorii cenowej - trudno o inną równie bogatą w aromacie i intensywną w smaku.


Oceny użytkowników o: Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
30.03.2022

Bardzo dobra whisky, jeszcze smaczniejsza i delikatniejsza od Highland Queen Blended Scotch Whisky 3YO, ze względu na leżakowanie w beczkach po Sherry.