Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish 0.70 l 603978

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish 0.70 l 603978

Szkocja, Highlands
0.70 L zakrętka
Whisky Kategoria
84.99 zł

podstawowa

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 84.99 zł
dostępność: Wysoka
610 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 4 głosów
80 ocena sommeliera

Opis Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish

Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish - mieszana szkocka whisky, której podstawą jest single malt Tullibardine z regionu Highland. Nazwa nawiązuje do czczonej po dzień dzisiejszy królowej Marii Stuart, która została konorowana w 1561 roku na królową Szkocji. Pierwotne destylaty tej whisky dojrzewają w beczkach po bourbonie, następnie finalny blend przelany został do beczek po sherry na dalszy proces dojrzewania. Whisky pachnie intensywnie i słodko z lekkim dymnym finiszem. Odnajdziemy w niej aromaty rodzynek, marcepanu oraz przypraw takich jak goździki i cynamon. W smaku słodko-dębowe nuty. Wyczuwalny pieprz, suszone owoce, rodzynki, dębina, karmel. Zdecydowany wpływ sherry, który oddaje delikatną słodycz a zarazem cierpkość i lekką taniczność.

16°C TEMP. PODANIA
Tullibardine producent

Charakterystyka Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish

Delikatnie smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Świetna szkocka whisky mieszana o aromatach rodzynek, marcepanu oraz słodkich przypraw: cynamonu i goździków, co wiąże się z użyciem do jej starzenia beczek po słynnych wzmacnianych winach Sherry oraz beczek po bourbonie. Jedna z najlepszych whisky w swojej kategorii cenowej - trudno o inną równie bogatą w aromacie i intensywną w smaku.


Oceny użytkowników o: Highland Queen Blended Scotch Whisky Sherry Cask Finish

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
25.06.2023
Opinia zweryfikowana

Solidna whisky, ciekawy posmak sherry, dla mnie jednak za bardzo wyrazisty, wole butelkę tego producenta bez leżakowania w beczkach po sherry, jest mniej nachalna w smaku. Oczywiście to subiektywne odczucie, whisky mimo uwag jest świetna jak na ten przedział cenowy i wartka każdej wydanej złotówki :)

9ocena
07.08.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemne whisky, pełne smaku. Leżakowanie w beczkach Sherry mocno wyczuwalne w smaku. Solidna oraz bardzo dobra propozycja w tej kategorii cenowej.

10ocena
30.03.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobra whisky, jeszcze smaczniejsza i delikatniejsza od Highland Queen Blended Scotch Whisky 3YO, ze względu na leżakowanie w beczkach po Sherry.