Highland Queen Blended Scotch Whisky 3YO 0,70 l 603977

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Highland Queen Blended Scotch Whisky 3YO 0,70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Highland Queen Blended Scotch Whisky 3YO 0,70 l 603977

Szkocja, Highlands
0,70 L zakrętka
Whisky Kategoria
69,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
220 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis alkoholu

Highland Queen to szkocka whisky produkowana od 1893 roku. W nosie odnajdziemy zapach ananasa, przypraw korzennych oraz imbiru. Smak jest lekki i słodki, z wyczuwalną nutą miodu, jabłka, lukrecji i toffi. Finisz krótki, z wyraźnym akcentem orzechów włoskich. Nazwaną ją na cześć Marii, królowej Szkocji, straconej z rozkazu Elżbiety I. Uchodzi za jedną z najlepszych whisky na świecie w tym przedziale cenowym.

16°C TEMP. PODANIA
3 lata leżakowanie
Tullibardine producent

Charakterystyka

Rześko smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Podstawowa whisky mieszana Highland Queen Blended Scotch Whisky jest świetną propozycją dla amatorów tradycyjnej szkockiej whisky w starym stylu, z dobrze zarysowaną słodową nutą jęczmienia, lekkim torfowym aromatem i dosyć słodkim charakterem. Bardzo dobrze smakuje na kostce lodu jednak jej intensywny profil smakowy dobrze sprawdza się w koktajlach. Jedna z najlepszych whisky w swojej kategorii cenowej.


Oceny użytkowników o: Highland Queen Blended Scotch Whisky 3YO

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
04.01.2022

Doskonała relacja ceny i jakości Delikatny smak

10ocena
28.03.2021

Jak nie pijam whisky bo to nie moje klimaty wolę wino to akurat to mnie przekonuje, jest niezwykle delikatne a zarazem wyraziste.