Whisky Glenmorangie Nectar d'Or Sauternes Cask Finish 0.70 l 601897

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky Glenmorangie Nectar d'Or Sauternes Cask Finish 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky Glenmorangie Nectar d'Or Sauternes Cask Finish 0.70 l 601897

Szkocja, Highlands
0.70 L korek
Whisky Kategoria
394.99 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
44 sprzedanych butelek
9.75 średnia ocen: 2 głosów
3 nagrody winiarskie

Opis Glenmorangie Nectar d'Or Sauternes Cask Finish

Miodowo-złota whisky od Glenmorangie to fenomenalny trunek. Początkowo dojrzewa w amerykańskich beczkach, by następnie aktywnie nabierać cech od francuskich beczek z regionu Sauternes, słynącego z win słodkich. Proces dojrzewania nadał whisky niesamowitego charakteru, łagodności i wyjątkowości. W nosie od razu wyczuwalna słodycz, miód i morele z wyraźnym, wapiennym akcentem. Usta pełne, z elementami wina deserowego, z nutami przypraw i owoców jagodowych. Finisz bardzo długi, z odrobiny cytryny, białej czekolady i słodyczy wanilii. Whisky zdobyła wiele wyróżnień, w tym srebrne medale w latach 2008-2009 na IWSC.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 lat leżakowanie
Glenmorangie producent

Charakterystyka Glenmorangie Nectar d'Or Sauternes Cask Finish

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Glenmorangie Nectar d'Or Sauternes Cask Finish

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
16.01.2021

Przyjemnie słodkie, z wyrazistą nutą miodu, kandyzowanych owoców cytrusowych, delikatny aromat toffi oraz słodkich rodzynek.