Whisky Glencadam 10YO 0.70 l 603522

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Whisky Glencadam 10YO 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Whisky Glencadam 10YO 0.70 l 603522

Wielka Brytania, Highlands
0.70 L korek
Whisky Kategoria
269.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
21 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów
90 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Glencadam 10YO

Glencadam to to destylarnia o prawie dwustuletniej tradycji i jest obecnie jedyną destylarnią w hrabstwie Angus. Glencadam 10YO to wielokrotnie nagradzana whisky - jest przykładem wielowiekowego rzemiosła i tradycji. Barwa whisky jest słomkowo-złota. W nosie whisky jest żywa i intensywna, wyczuwalne są świeże, trawiaste akcenty z cytrusowymi niuansami oraz odrobiną pikantnego dębu. Na podniebieniu whisky jest krągła i elegancka. Wyczuwalne są czyste, rześkie cytrusowe nuty oraz naturalna słodycz z miękkim, dębowym, korzennym posmakiem. Finisz jest długi i kojący, z bogatą i jęczmienną słodyczą. Ta harmonijna whisky uzyskała 94,5 pkt na 100 w Jim Murray's Whisky Bible oraz między innymi srebrny medal na The International Wine & Spirits Competition 2009.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
min. 10 lat leżakowanie
Glencadam Distillery producent

Charakterystyka Glencadam 10YO

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Wielokrotnie nagradzana whisky o żywym aromacie kwiatów i cytrusów, uzupełnionym o nuty słodkich przypraw i wyraźnie śmietankowy rozgrzewający finisz. Doskonała równowaga pomiędzy naturalną słodyczą, a miękkim, korzennym dębowym posmakiem. Dla mnie jedna z najbardziej śmietankowych whisky i klasyk, do którego chętnie wracam.


Oceny użytkowników o: Glencadam 10YO

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
25.04.2022

Świetna whisky! Whisky o aromatach brzoskwiń, gruszek, wanilii. W ustach whisky jest bardzo kremowa, oleista i pozostawia długi owocowy słodki finisz. Whisky ma 46% alkoholu, który jest świetnie ukryty. Dodatkowo whisky ma naturalny kolor i nie była filitrowana na zimno.