Firean Lightly Peated Scotch Whisky 0.70 l 602124

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Firean Lightly Peated Scotch Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Firean Lightly Peated Scotch Whisky 0.70 l 602124

Szkocja, Highlands
0.70 L zakrętka
Whisky Kategoria
124.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
448 sprzedanych butelek
9.60 średnia ocen: 5 głosów
90 ocena sommeliera

Opis Firean Lightly Peated Scotch Whisky

Firean Lightly Peated Scotch Whisky to rewelacyjna, szkocka whisky destylowana w tradycyjnych aparatach miedzianych wyprodukowana z idealnie skomponowanej mieszanki whisky zbożowej i jęczmiennej słodowej. Kolor whisky jest złoto-miodowy, w nosie zaś wyczuwalny jest bardzo bogaty bukiet zapachów. Na podniebieniu odrobina dymu i torfu, nadając trunkowi charakteru. Łagodności i odrobiny zaskoczenia dodają kwiatowe nuty wyczuwalne dopiero podczas degustacji. Whisky Firean zdobyła srebrny medal na International Spirits Competition.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Burlington Drinks Co. producent

Charakterystyka Firean Lightly Peated Scotch Whisky

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Ooo tak, Firean Lighlty Peated Scotch Whisky to dla mnie propozycja numer jeden dla wszystkich fanów dymnych aromatów zamkniętych w butelce whisky. A jeśli przy okazji szukają oni propozycji przystepnej cenowo to mamy prawdziwego jokera:). Jest to także świetna propozycja dla wszystkich tych którzy chcieliby spróbować pierwszej dymnej whisky w życiu. Dym i torf w tym przypadku przypomina mi aromaty ogniska i palonego w nim drewna oraz smak pieczonego w żarze ziemniaka - nie dominuje i nie przeszkadza gdyż pozostałe smaki i aromaty owocowe jak na przykład pieczone jabłko czy słodycz wanili nadal pozostają wyczuwalne. Firean to kolejny punkt obowiązkowy w barku każdego fana królowej alkoholi.


Oceny użytkowników o: Firean Lightly Peated Scotch Whisky

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
15.08.2022

Osoba obdarowana zadowolona

9ocena
16.02.2020

Bardzo dobra whisky, za tą cenę to rarytas, warto spróbować, polecam! :)

08.11.2017

Taka jakość i taka cena. Gorąco polecam :)

10ocena
27.10.2017

Jedna z moich ulubionych whisky "na co dzień" . Wyczuwalny torf, którego próżno szukać w innych butelkach w tym przedziale cenowym. Zapach dymu z ogniska i wędzonej śliwki zamknięte w 43 procentach. Pycha!