Ardbeg Uigeadail Scotch Whisky 0.70 l 601412

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Ardbeg Uigeadail Scotch Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ardbeg Uigeadail Scotch Whisky 0.70 l 601412

Wielka Brytania, Islay
0.70 L zakrętka
Whisky Kategoria
389.99 zł

podstawowa

13 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
3 nagrody winiarskie

Opis Ardbeg Uigeadail Scotch Whisky

Historia Ardbeg Uigeadail sięga 2003 kiedy to weszła do oferty jako nierozcieńczone uzupełnienie asortymentu. Niezwykle mocna whisky. Uigeadail z galicyjskiego oznacza "ciemne i tajemnicze miejsce" i jest to także nazwa pobliskiego destylarni jeziora, które zapewnia wodę torfową do jej produkcji, nadając tej whisky niezwykle intrygujące aromaty. Maturacja przebiega w dwóch rodzajach beczek - po bourbonie oraz po sherry. Wrzos, wanilia, solone masło, dym torfowy, marcepan, sherry i lukrecja - te aromaty możemy wyczuć w jakże bogatym bukiecie oferowanym po otwarciu. Ardbeg Uigeadail otrzymał wiele nagród, między innymi 97,5 pkt na 100 w The Whisky Bible oraz podwójne złoto w 2012 podczas World Spirits Competition.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
tak leżakowanie
Ardbeg producent

Charakterystyka Ardbeg Uigeadail Scotch Whisky

Delikatnie smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Ardbeg Uigeadail Scotch Whisky

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.