Antiquary Blended Scotch Whisky 0.70 l 602481

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Antiquary Blended Scotch Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Antiquary Blended Scotch Whisky 0.70 l 602481

Szkocja, Speyside
0.70 L zakrętka
Whisky Kategoria
99.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
142 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
80 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Antiquary Blended Scotch Whisky

Szkocka Whisky mieszana z 30 różnych destylatów słodowych i zbożowych, znaczną część stanowią destylaty z cenionej gorzelni Tomatin. Składowe tej whisky dojrzewały w dębowych beczkach przez 5 lat, następnie po zmieszaniu całość ponownie trafiła do beczek z dębu na kolejne 6 miesięcy dzięki czemu jest ona gładka i delikatna. Dominują nuty wanilii, pomarańczy i cytryny z delikatnym dymem w tle.

16°C TEMP. PODANIA
5 lat leżakowanie
TOMATIN producent

Charakterystyka Antiquary Blended Scotch Whisky

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

W tej szkockiej whisky mieszanej leżakowanej w beczkach po bourbonie odnajdziesz zapach wanilii, pomarańczy, cytryny, z lekkim dymnym tłem. W smaku suszone owoce, marmolada i miód. W ustach świeża. Wysoką jakość użytych do produkcji destylatów podkreśla unikatowa butelka przypominająca oszlifowany kryształ, po którą chętnie sięgam szukając uzupełnienia mojego ulubionego koktajlu whisky sour.


Oceny użytkowników o: Antiquary Blended Scotch Whisky

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
26.05.2020

Znakomita whisky, lekka i bardzo gładka w smaku. Dymne nuty idealnie wyważone, w żaden sposób nie dominują smaku trunku. Bardzo dobrze smakuje zarówno w temperaturze pokojowej jak i z lodem.