Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky 0.70 l 602479

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky 0.70 l 602479

Szkocja, Speyside
0.70 L zakrętka
Whisky Kategoria
139.99 zł

podstawowa

500 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 1 głosów
85 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky

Nietuzinkowa szkocka whisky zamknięta w równie wyjątkowej butelce. Whisky ta skomponowana jest z 30 różnych destylatów słodowych i zbożowych, głównie z regionu Speyside oraz znanej i cenionej gorzelni Tomatoin. Najmłodsze destylaty zastosowane do produkcji tej whisky dojrzewały w dębowych beczkach przez minimum 12 lat, zaś wyjątkową głębie smaku uzyskano dzięki wykorzystaniu aż w 45% destylatów jęczmiennych. Whisky charakteryzuje się bogatą kompozycją aromatów cytrusowych, słodkiego toffi, słodu jęczmiennego, miodu w tle nuty ziemiste, torfowe. W ustach whisky jest dobrze zbalansowana, delikatna z nutami dębu, miodu oraz jęczmienia.

16°C TEMP. PODANIA
12lat leżakowanie
TOMATIN producent

Charakterystyka Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Dwunastoletnia szkocka whisky mieszana klasy premium, która wyróznia się bardzo dużą, jak na tę półkę cenową zawartością cennego słodu jęczmiennego (około 50%, gdzie zwykle proporcja ta nie przekracza 25% w stosunku do spirytusu zbożowego), jakim uzupełniany jest kupaż. Konsekwencją tej rozrzutności jest bogaty pełny smak i aromat w któm dominuje słodycz wanili uzyskana w wyniku długiego starzenia w dębowych beczkach przełamana owocowymi nutami jabłek oraz gruszek które na finiszu nabierają słodyczy z dodatkową nutą białego pieprzu i odrobiną torfu - tak charakterystyczną dla szkockich destylatów. Spoglądając na charakterystyczną butelkę przypominającą drogocenny kryształ łatwo zorientujemy się że mamy doczynienia z produktem premium.


Oceny użytkowników o: Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.