Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky 0.70 l 602479

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky 0.70 l 602479

Szkocja, Speyside
0.70 L zakrętka
Whisky Kategoria
139.99 zł

podstawowa

500 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 1 głosów
85 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky

Nietuzinkowa szkocka whisky zamknięta w równie wyjątkowej butelce. Whisky ta skomponowana jest z 30 różnych destylatów słodowych i zbożowych, głównie z regionu Speyside oraz znanej i cenionej gorzelni Tomatoin. Najmłodsze destylaty zastosowane do produkcji tej whisky dojrzewały w dębowych beczkach przez minimum 12 lat, zaś wyjątkową głębie smaku uzyskano dzięki wykorzystaniu aż w 45% destylatów jęczmiennych. Whisky charakteryzuje się bogatą kompozycją aromatów cytrusowych, słodkiego toffi, słodu jęczmiennego, miodu w tle nuty ziemiste, torfowe. W ustach whisky jest dobrze zbalansowana, delikatna z nutami dębu, miodu oraz jęczmienia.

16°C TEMP. PODANIA
12lat leżakowanie
TOMATIN producent

Charakterystyka Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Dwunastoletnia szkocka whisky mieszana klasy premium, która wyróznia się bardzo dużą, jak na tę półkę cenową zawartością cennego słodu jęczmiennego (około 50%, gdzie zwykle proporcja ta nie przekracza 25% w stosunku do spirytusu zbożowego), jakim uzupełniany jest kupaż. Konsekwencją tej rozrzutności jest bogaty pełny smak i aromat w któm dominuje słodycz wanili uzyskana w wyniku długiego starzenia w dębowych beczkach przełamana owocowymi nutami jabłek oraz gruszek które na finiszu nabierają słodyczy z dodatkową nutą białego pieprzu i odrobiną torfu - tak charakterystyczną dla szkockich destylatów. Spoglądając na charakterystyczną butelkę przypominającą drogocenny kryształ łatwo zorientujemy się że mamy doczynienia z produktem premium.


Oceny użytkowników o: Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom