Wino Jaboulet Les Cedres Chateauneuf du Pape A.O.C. 0,75 l 601388

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Jaboulet Les Cedres Chateauneuf du Pape A.O.C. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Jaboulet Les Cedres Chateauneuf du Pape A.O.C. 0,75 l 601388

Czerwone, Wytrawne 2010 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Chateauneuf du Pape Apelacja
159,00 zł podstawowa
dostępność: Brak produktu
52 sprzedanych butelek
8,00 średnia ocen: 1 głosów
90 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Jaboulet Les Cedres Chateauneuf du Pape A.O.C. rocznik 2010 to nagrodzone brązowym medalem na International Wine Challenge wino z jednego z najznakomitszym regionów winiarskich świata - doliny Rodanu. Na znakomitość tego wina złożyło się wyjątkowe terroir oraz pasja rodziny do produkcji wina sięgająca pierwszej połowy XIX wieku. Rok 2010 był znakomitym rokiem dla produkowanych win. To czerwone wino ma piękny, głęboki kolor. Nos jest niezwykle aromatyczny i mocny. Na podniebieniu wino jest skomplikowane, pełne niuansów, delikatnych tanin i jedwabiste. Apelacja Châteauneuf-du-Pape to synonim doskonałych, szlachetnych win i tak jest też tym razem.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
13.01.2018

Czereśnie, borówki, śliwki, mięta, skóra, pieprz, lukrecja są spięte mocnym uściskiem drobnoziarnistych tanin. Świeża kwasowość jest zaskakująco wysoka jak na Południowy Rodan. Nuty mięsne przydają winu złożoności. Można pić z przyjemnością teraz lub jeszcze na kilka lat odłożyć.