Wino Drouhin Rully A.O.C. 600104

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Rully A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Rully A.O.C. 600104

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Rully Apelacja
89.99 zł

podstawowa

126 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Drouhin Rully A.O.C.

Rully to mała wioska i apelacja w Burgundii, gdzie produkowane wina zawsze powstają ze szczepu Pinot Noir. Typowe, lekkie wino francuskie skrywające w sobie lekką strukturę taniny, całkiem ekstraktywne, przez co nos i usta wypełnione są malinową owocowością i subtelnymi niUansami konfitur wiśniowych i mineralności. Solidny kręgosłup dobrze podtrzymuje całą budowlę, kwasowość skutecznie orzeźwia. Świetnie sprawdzi się jako kompan lekkich dań mięsnych, wędlin i pasztetów.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka Drouhin Rully A.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Jedna z najciekawszych apelacji środkowej Burgundii – Cotes Challonaise – oferuje udany kompromis pomiędzy mocą nut owocowych i orzeźwiającym tłem. Wino soczyste, subtelne, użyteczne.


Oceny użytkowników o: Drouhin Rully A.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
23.09.2016

Kiedyś to wino mi zupełnie nie podeszło. Obecnie, mając większy bagaż doświadczeń, odebrałem je jednak jako całkiem smaczne, na pewno ciekawsze i bardzie złożone niż Laforet. Cóż, gust się zmienia.

6ocena
07.01.2012

Jest taka książka Jerzego Kosińskiego "Wystarczy być". To wino jest niemal jak owa książka. Po prostu jest. Nie przeszkadza. Nie wodzi nosa ku pokuszeniu. Poprawne do bólu, grzeczne i uczesane. Trudne do rozczochrania jakąkolwiek potrawą.

13.02.2011

Po skosztowaniu już wiem, że typowe lekkie wina z Cotes de Beaune (czy może Cote Chalonnaise) nie są zupełnie w moim guście. Nie znajduje żadnej przyjemności w braku tanin, mineralności, kwasowości, perfumowanych zapachach i delikatnej owocowości, choć oczywiście dla innych mogą to być pożądane cechy wina.