Wino Collection Privee de L'Oratoire Leonce Amoureux 2017 601261

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Collection Privee de L'Oratoire Leonce Amoureux 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Collection Privee de L'Oratoire Leonce Amoureux 2017 601261

Czerwone, Wytrawne 2017 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Mediterranee Apelacja
34.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1106 sprzedanych butelek
7.23 średnia ocen: 13 głosów
83 ocena sommeliera

Opis Collection Privee de L'Oratoire Leonce Amoureux

Wino francuskie o ciemnej czerwonej, lekko błyszczącej barwie. W nosie wyczuwalne dojrzałe czerwone i czarne owoce z nutką pieprzu, przypraw korzennych i lasu. To wino wytrawne jest intensywne na podniebieniu z miękkimi taninami.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Leonce Amouroux producent

Charakterystyka Collection Privee de L'Oratoire Leonce Amoureux

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Collection Privee de L'Oratoire Leonce Amoureux

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
11.09.2023
Opinia zweryfikowana

Dobry lekko taniczny Francuz, wyczuwalne ciemne owoce i nuty pieprzne. Po chwilowym odpoczynku i napowietrzeniu zyskuje na smaku. Idealny do słodkich wyrazistych serów.

8ocena
28.03.2023
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino francuskie o ciemnej czerwonej, lekko błyszczącej barwie. W nosie wyczuwalne dojrzałe czerwone i czarne owoce z nutką pieprzu, przypraw korzennych. To wino wytrawne jest intensywne na podniebieniu.

7ocena
12.11.2022
Opinia zweryfikowana

Polecam to wino tym, którym wydaje się ze wina francuskie są wymagające i za cierpkie. Te jest po odpowiednim napowietrzeniu całkiem lekkie. Bardzo dobre do twardych serów czy wędlin.

1ocena
25.08.2022
Opinia zweryfikowana

Jakiś czas temu zakupiłem to wino na winezji. Niestety wino wylądowało w zlewie. Nie potrafię ocenić co było z nim nie tak po za tym że było mętne, kwaśne, pełne osadów i nie dało się go wypić. Wino oczywiście zareklamowałem i oczywiście winezja co do której nie mam najmniejszych zastrzeżeń i którą polecam bezinteresownie każdemu znajomemu reklamacje uznała zwracając mi pieniążki. Ponieważ jednak pan który przyjmował reklamacje zachwalał to wino stwierdziłem że miałem wyjątkowego pecha że trafiła mi się wadliwa butelka i ponownie zamówiłem to wino. Niestety ponownie wino wylądowało w zlewie.

7ocena
18.07.2022
Opinia zweryfikowana

Intensywny kolor, po napowietrzania zanika kwasowość i pojawiają się wyczuwalne korzenne przyprawy. Dobre stołowe wino.

10ocena
31.03.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemne czerwone wino, lekkie jak na wytrawne, ładny zapach i bogaty smak. Zdecydowanie polecam osobom które dopiero przekonują się do win czerwonych

7ocena
07.03.2022
Opinia zweryfikowana

Wino potrzebuje długiego okresu napowietrzania, około dwóch godzin, wtedy nabiera głębi i charakteru.

7ocena
17.02.2022
Opinia zweryfikowana

Wino francuskie o intensywnej, czerwonej barwie, wyczuwalna nuta przypraw korzennych. Idealne do mięs i serów. Godne polecenia.

1ocena
08.01.2022
Opinia zweryfikowana

Zasugerowałem się wysokimi ocenami tego wina. Niestety musiałem wylać je do zlewu. Nie potrafię ocenić czy wino było zepsute czy moje kubki smakowe są inaczej nastawione, po prostu nie dało się tego wypić.

20.12.2016
Opinia zweryfikowana

Eleganckie czerwone wino. Z nutką ostrych przypraw, pięknym głębokim kolorze i długim finiszu. Idealne do mięs i serów, a także do wieczornego delektowania się bogatym smakiem wytrawnego wina.

9ocena

Polecam, ale musi być zmrożone i to nieźle. Przebija się wtedy korzenny smak. W kategorii stołowych naprawdę niezłe.

31.10.2016
Opinia zweryfikowana

Ciekawe wino w dobrej cenie. Dobrą robotę robi przyjemna pieprzność, która wspiera czerwone owoce. Ta pieprzność nadaje winu charakteru. Tanina dosyć mocna, ale przyjemna. Średnia kwasowość. Moim zdanie braknie trochę ciała, ale podane do pasty w wegańskim sosie bolońskim, zdało swój egzamin. Zagra z serami i wołowiną w lekkim sosie

7.5ocena
30.09.2016
Opinia zweryfikowana

Poprawne, francuskie wino. Warto spróbować dla ciekawego smaku pieprzu i korzennych przypraw. Kwasowość wina zanika po dobrym przewietrzeniu i faktycznie czuć czerwone i czarne owoce obok wspomnianych przypraw. 7,5/10

6.5ocena
20.06.2015
Opinia zweryfikowana

Bardzo średnie. Trochę nieprzyjemna gorycz. Nie polecam.