Wino Chivite Gran Feudo Reserva Navarra D.O. 2003 600053

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chivite Gran Feudo Reserva Navarra D.O. 2003 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2003.

Wino Chivite Gran Feudo Reserva Navarra D.O. 2003 600053

Czerwone, Wytrawne 2003 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DO Navarra Apelacja
56,99 zł podstawowa
556 sprzedanych butelek
8,25 średnia ocen: 10 głosów
85 ocena sommeliera

opis wina

Gran Feudo Reserva aż półtora roku spędza w dębowej beczce i poprzez dłuższy okres dojrzewania jest jaśniejsza niż Crianza. Powstaje jako kupaż trzech szczepów: Tempranillo, Cabernet Sauvignon oraz Merlot. W ten sposób dostajemy złożony profil aromatyczny, z nutami tytoniowymi i waniliowymi. Eleganckie na podniebieniu, z długim finiszem. Warto spróbować tego wina z Hiszpanii.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
18 leżakowanie
Chivite S.A producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Oprócz "Vinas viejas" z tej serii,jednocześnie najbardziej uniwersalne i klasowe wino regionu, jakie miałem okazje spotkać na krajowej scenie. Dobra integracja, żwawa natura smaku, w w tej samej chwili sporo wymiarów i barw.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8,5ocena
17.04.2017

Wino bardzo dobre, wytrawne, trochę kwiatów, beczki i nut korzennych. Wino pełne, ale nie ciężkie

8,5ocena
21.01.2017

Bardzo ciekawe wino, mocno wytrawne, warto dać mu pooddychać kwadrans, dwa, a odwdzięczy się. Piękna barwa, ładny zapach, niesamowity smak, beczka i tytoń wyraźnie wyczuwalne, długi finisz. Wydaje się ciężkie, ale napowietrzenie niweluje, to odczucie i staje się eleganckie. Warto spróbować 8,5/10

8ocena

Niezwykle ciekawe w kompozycji. Niby ciężkie, ale lekkość aromatu i rześka całkowicie niweluje ten ciężar.

8ocena
01.12.2011

Przekorna natura wina zjednała mu moje serce. I mimo że nie każdemu przypadnie do gustu, bo może wydać się zbyt kwaśne albo nazbyt ostre, to muszę jednak uczciwie przyznać: masz coś w sobie, roczniku. Zgrabnie wkomponowana, nienachalna beczka do taktu z wanilią zaprasza nas w nawarryjskie klimaty. Obiecuje gorącą niespodziankę. Na języku żywiołowe, pełne kontrastów, jak dziki koń trudne do okiełznania. Warto przytulić je czule do miękkiego podniebienia, by przezwyciężyć ostrość kształtu, dać szansę jedwabiowi. A w nagrodę, już po przełknięciu, otrzymamy jakąś miłą, zagadkową słodycz.

02.11.2011

Mocno beczkowe, dualne odczucia pierwszy plan trochę korkowe, 2 plan drewno. Fajne uczucie. Odczuwalne wrażenie wykwintnego "kalibru" wina. Navarra - Nirvana to może za dużo ale jak dorzucimy jakiś łakoć blisko jest do 7-ego nieba.

30.10.2011

Dobre wino z lekkim posmakiem goryczy, najlepsze do słodkości.

Ojoj. Wino wytrawne, ale kończy się jakąś słodyczą. Wyobraźmy sobie Don Kichota pędzącego na wiatraki. Oto groźny rycerz walczyć będzie z potworami. My zaś uśmiechamy się ze zrozumieniem. Czyż nie jesteśmy jak owi błędni rycerze? Również przybieramy groźne miny i wznosimy gromkie okrzyki, tymczasem naprzeciw nas - wiatraczki. To wino otwiera przed nami prawdę. Po burzy wzejdzie słońce, po kłótni wróci uśmiech. Wszystko się dobrze kończy. Zagryzłem wino szaszłykiem z cebulą i papryką. A może nie jestem wcale Don Kichotem, lecz Sancho Pansą. Tak czy owak - wino ok

7,5ocena
14.10.2011

Smaczne, eleganckie wino. Bez wstydu można postawić na stole. Pełne fiołków, ale również ciekawych beczkowych posmaków. Jedwabiste i eleganckie. Całkiem, całkiem!