Nowość
Wino Zensa Nero d'Avola Appassimento Organic DOP Sicilia 2021 604923

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Zensa Nero d'Avola Appassimento Organic DOP Sicilia 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Zensa Nero d'Avola Appassimento Organic DOP Sicilia 2021 604923

Czerwone, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Sycylia Apelacja
62.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
347 sprzedanych butelek
8.12 średnia ocen: 8 głosów

Opis Zensa Nero d'Avola Appassimento Organic DOP Sicilia

Wino wytwarzane w 100% ze szczepu Nero D'Avola. Owoce pozyskiwane są z w pełni ekologicznych winnic prowincji Trapani na Sycylii. Roślin mają średnio 20-35 lat a gęstość zasadzenia to 4500 roślin na hektar. 20% winogron zbieranych jest ręcznie w połowie września. Umieszczane są w małych skrzynkach na strychach na 10-15 dni w celu naturalnego wysuszenia owoców. 80% winogron czeka jeszcze około 10-15 dni na późniejszy zbiór a następnie obie części poddawane są wspólnie procesowi winifikacji. Podczas tego procesu usuwane są szypułki ale owoce nie są miażdżone. Skórka pozostaje nienaruszona co skutkuje intensywnością koloru. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze 23˚C-25˚C przez 8-10 dni.

Zensa Nero D’Avola Appassimento to czerwone wino o intensywnym i bogatym bukiecie takich owoców jak wiśnie, czarna porzeczka czy śliwki. W ustach dość intensywne, taniczne i mocne z aksamitnym i długim finiszem.

Idealnie skomponuje się z daniami mięsnymi. Steki, burgery, gulasz wołowy – to idealni towarzysze do wina Zensa Nero D’Avola Appassimento.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
5 leżakowanie
Orion Wines producent

Charakterystyka Zensa Nero d'Avola Appassimento Organic DOP Sicilia

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Zensa Nero d'Avola Appassimento Organic DOP Sicilia

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
22.05.2023
Opinia zweryfikowana

Jedno z moich ostaniach odkryć! Uwielbiam ten szczep i lubię jego aromaty - te wyczuwalne od razu i te ukryte, które dochodzą z czasem. Do tego jest organiczne więc duży plus. Warte poznania :-)

9ocena
29.03.2023
Opinia zweryfikowana

przecietne wino z tego szczepu. w sam raz do obiadu ale nie na lepsza okazje,

24.03.2023
Opinia zweryfikowana

Piękne sycylijskie wino. Głębia smaku i ciemna barwa właściwa dla tego szczepu na pewno nie została tu rozcieńczona. Słodycz wyższa niż przeciętna dla win wytrawnych wynika niewątpliwie z metody produkcji.

6ocena
12.08.2022
Opinia zweryfikowana

Wino jest lekkie, delikatne o bardzo wysokiej kwasowości. Nie było czuć metody podsuszania winogron. Aromaty zwiewne i krótkie.

9ocena

Takie jak butelka - bardzo oryginalne. Wysoka półka ze względu na wyczuwalne, ale nienachalne taniny. Długi finisz. Smakowita wycieczka na Sycylię.

8ocena
03.07.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo sympatyczne wino sycylijskie, mocno owocowe. Przyjemny finisz, ładny i intensywny kolor. Wiśnie na planie głównym plus wyczuwalna śliwka. Lekka kwasowość, ale przyjemna, świetne do makaronów z mięsem, albo cięższych, sprawdzi się też solo. Warto spróbować, polecam :)

8ocena
24.06.2022

Nie dość że mamy tutaj wersję organiczną, to w dodatku 20% winogron jest podsuszanych, no i dodatkowo mamy naprawdę piękną butelkę. W nosie miks czerwonych i czarnych owoców, na pierwszym planie zdecydowanie wiśnie, potem pojawia się śliwka i porzecka, usta bardzo owocowe, do głosu dochodzi jeszcze porzeczka na przemian z wiśnią, mamy tu bardzo dobry dojrzały owoc, 20% wina spędziło 4-5 miesięcy w beczce i gdzieś tam trochę tej beczki jest. Dobra rzecz do past z mięsem, solo też można śmiało sączyć.