Wino Terras Altas Vinho Tinto DOC Dão 602362

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Terras Altas Vinho Tinto DOC Dão w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Terras Altas Vinho Tinto DOC Dão 602362

Spokojne Kategoria
DOC Dao Apelacja
39.99 zł

podstawowa

497 sprzedanych butelek
7.67 średnia ocen: 6 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Terras Altas Vinho Tinto DOC Dão

Portugalskie, czerwone wino z cenionej winnicy Jose Maria de Fonseca, produkowane jest już od przeszło 50 lat. Terras Altas to wytrawne wino o ciemnorubinowej barwie ze średnią kwasowością i dobrymi taninami. W nosie wyczuć można aromaty czerwonych owoców oraz przypraw, w tle zaś można się doszukać delikatnych aromatów suchych liści. Wino przyjemne, idealnie pasuje do czerwonych mięs i twardych serów.

14°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
JOSE MARIA DA FONSECA VINHOS S.A. producent

Charakterystyka Terras Altas Vinho Tinto DOC Dão

Brzytwa smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Terras Altas Vinho Tinto DOC Dão

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
28.03.2023
Opinia zweryfikowana

wyborne, szczerze polecam

5ocena
26.10.2017
Opinia zweryfikowana

Przeciętne wino, które nie wzbudziło we mnie żadnych emocji. Jak na Portugala mało w tym winie owocowej świeżości i typowej dla tego regionu świeżości i "mocy". Wino płaskie i bez charakteru, w strukturze i budowie poprawne ale ja oczekuję od wina z Dao znacznie więcej.

07.07.2017
Opinia zweryfikowana

Czysty rubinowy kolor. Wyraźne, ale nie nachalne taniny, zbalansowane dobrą kwasowością, która doskonale czyści podniebienie. Łączenie tego wina z serami jak najbardziej wskazane (wypróbowałam z cheddarem i sprawdziło się). W nosie głównie przyprawy, ale przebijają się także czerwone pestki. Wino dobre, chociaż do bardzo dobrego trochę mu brakuje.

25.04.2017
Opinia zweryfikowana

Moja opinia nie będzie odbiegać od wcześniejszych - w końcu piliśmy to samo całkowicie zwyczajne wino. Nic w nim nie zachwyca, takie stołowe wino. Pijesz, wycierasz usta i tyle.

7ocena
13.04.2017
Opinia zweryfikowana

Wino bez historii, nie ma w nim niczego, do czego chciałoby się wrócić. W pełni zgadzam się z moim przedmówcą, lekkie, bez wyrazu, duża kwasowość, napowietrzenie trochę ją niweluje. Tyle w temacie, jeżeli chcesz, spróbuj na własne ryzyko ;)

6ocena
29.03.2017
Opinia zweryfikowana

Lekkie, owocowe, z dość dużą kwasowością, bez wyraźnego charakteru. Wino po którym przechodzi się do porządku dziennego.