Wino Sella & Mosca Vermentino Di Sardegna D.O.C. 0,75 l 600495

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Sella & Mosca Vermentino Di Sardegna D.O.C. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Sella & Mosca Vermentino Di Sardegna D.O.C. 0,75 l 600495

Białe, Wytrawne 2018 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Vermentino di Sardegna Apelacja
46,99 zł podstawowa
1772 sprzedanych butelek
8,05 średnia ocen: 20 głosów
84 ocena sommeliera

opis wina

Białe włoskie wino z Sardynii, które powstało w oparciu o szczep Vermentino. Barwa słomkowo-żółta z jasnymi brzegami. Zapach przyjemny, z wyraziście owocowym smakiem. Całość daje uczucie rzeźkości i świeżości. Świetnie pasuje do owoców morza.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Sella & Mosca Commerciale S.R.L. producent

opinia sommeliera

Vermentino! Niby niczym szczególnym się nie wyróżnia, a jednak na zawsze zostaje w głowie. Krystaliczna, surowa kwasowość, lekko ekstraktywne ciało, chłodna mineralność i lekko słodkawe nuty zielonych owoców. Bardzo dobry przyjaciel człowieka! Szczególnie pite latem lub do owoców morza.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
27.02.2019

Dobre, orzeźwiające jak to Vermintino, dobry wybór do owoców morza, ale... nieco "płaskie", brak charakteru - co dla jednych jest wadą, ale inni mogą uznać za zaletę.

24.07.2017

Chociaż nie jestem amatorem białych win - zasmakowało mi. W upalne popołudnie, mocno schłodzone, dało efekt orzeźwienia. Pomyślałam o cytrynach i limonkach, i wodzie z górskiego potoku.

9ocena
24.02.2016

Wino testowane jako przystawka do krewetek z szafranem. Sprawdzam się rewelacyjnie, polecam.

9ocena

Uwielbiam tego rodzaju niezobowiązujące wina za niezobowiązującą cenę.

9ocena
14.08.2013

Świetne wino! Ja akurat miałam okazje pić je wieczorem, do kolacji na którą serwowany był łosoś i wino pasowało idealnie! Jest wyraźne, przyjemnie kwaskowate, momentami przyjemnie słodkawe. Zasmakowało wszystkim - nawet wielbicielom win francuskich i osobom nie pijącym wina :)

7ocena
28.06.2013

A dla mnie bez szału. Faktycznie jest lekkie, zaiste mocno kwaskowate. Ale jakieś takie za proste i za nijakie. Choć faktycznie jest to dobry, tani wybór na gorące dni. Niemniej do wina nie wrócę. 7/10

9ocena
21.05.2013

Świetne wino na upał. Świeże jak woda ze strumienia, delikatnie mineralne, o bardzo subtelnej i przyjemnej kwasowości zrównoważone słodkawymi posmakami. Na ciepły wieczór rewelacja. Jestem naprawdę zachwycony. 9/10.

9ocena
19.07.2011

Świetne wino na lato - w upalny wieczór, dobrze schłodzone nie wiadomo kiedy znika z kieliszka (trzeba uważać :)) Niby nie ma szczególnie złożonej budowy ale w odbiorze jest bardzo rześkie, delikatne, owocowe, dobrze "zbalansowana" kwasowość. Za tą cenę ... kupować! :))