Wino Polish Hill River Shiraz 2007 600952

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Polish Hill River Shiraz 2007 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2007.

Wino Polish Hill River Shiraz 2007 600952

Czerwone, Wytrawne 2007 0,75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
79,99 zł podstawowa
215 sprzedanych butelek
8,00 średnia ocen: 9 głosów
85 ocena sommeliera

opis wina

Czerwone wino australijskie, stworzone w oparciu o szczep Shiraz. W nosie wyczujemy dojrzały owoc jeżyn, przyprawy i czekoladę. Eleganckie, dobrze zbalansowane, z subtelnymi nutami dębowymi w długiej końcówce.

17°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
12 leżakowanie
Pauletts producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena

Arcy wytworne. Niezwykle zrównoważone. Aksamit i daleka mocniejsza w tle nuta. Dycha.

9,5ocena

Bardzo przyjemne wino. Dwie rzeczy mnie w nim zaskoczyły: po pierwsze jego delikatność, łagodne taniny i subtelny finisz; po drugie aromat, w sumie dość charakterystyczny jak na Shiraz bo były to aronie i czarna porzeczka, jednak był tak silny, że przytłumiał wszystko, dopiero po pewnym czasie dało się zidentyfikować inne aromaty. Generalnie duży plus, myślę, że w tej cenie opłaca się.

8,5ocena
18.05.2012

Jaki może być polski akcent w australijskim winie? Tylko w nazwie :) A tak na poważnie, wino skusiło mnie czystym Shirazem, z którego się ponoć składa i rokiem przeleżanym w beczce. Okzało się, że jest to bardzo jedwabista i elegancka wersja Shiraza. Nuty przyprawowo-czekoladowe są, ale są bardzo eleganckie i stanowią bardzo przyjemne tło na podniebieniu. Wino nie jest przesadnie mocne - w sam raz na letni wieczór. Moim zdaniem 8,5/10, głównie za tą niezwykle jedwabistą gładkość.