nieWinneHistorie

poznaj moje oceny i opinie w winach (5)

Wino Jaboulet Parallele 45 Cotes Du Rhone A.O.C. Rouge 600423

Francja, Dolina Rodanu kraj, region
Czerwone
Wytrawne
2003 / 0,75 / korek
7,71 średnia ocen:
21 głosów
85 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
7

Wino ma bardzo ciekawy aromat, tylko należy dać mu chwilę pooddychać. Smak mnie trochę zawiódł, mocne pieprzowe taniny trochę zabijają inne smaki. Niemniej jednak wydaje mi się, że warto spróbować jeśli ktoś ma ochotę na coś ciekawego z Doliny Rodanu.

Wino Polish Hill River Shiraz 600952

Australia, Clare Valley kraj, region
Czerwone
Wytrawne
2007 / 0,75 / zakrętka
8,00 średnia ocen:
9 głosów
85 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
9,5

Bardzo przyjemne wino. Dwie rzeczy mnie w nim zaskoczyły: po pierwsze jego delikatność, łagodne taniny i subtelny finisz; po drugie aromat, w sumie dość charakterystyczny jak na Shiraz bo były to aronie i czarna porzeczka, jednak był tak silny, że przytłumiał wszystko, dopiero po pewnym czasie dało się zidentyfikować inne aromaty. Generalnie duży plus, myślę, że w tej cenie opłaca się.

Wino Drouhin Beaujolais-Villages A.O.C. 600091

Francja, Burgundia kraj, region
Czerwone
Wytrawne
2004 / 0,75 / korek
7,60 średnia ocen:
5 głosów
85 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
10

Wspaniałe! Moim zdaniem ma to coś, za co warto zapłacić kilka złotych więcej, niż za zwykłe Beaujolais. Już za tydzień wielkie święto regionu Beaujolais, więc jeśli ktoś ma ochotę je uczcić, a nie przepada za Nouveau to to wino będzie do tego idealne. Piękny aromat słodkich owoców, z ciekawą nutą toffi. W smaku przyjemnie połączone delikatne taniny z wyraźną kwasowością, a także lekkimi słodkimi nutami. Genialne lekkie wino, które nie jest jednocześnie płaskie i nijakie.

Wino Alazani Valley 600781

Gruzja, Kakheti kraj, region
Czerwone
Półsłodkie
2018 / 0,75 / korek
8,03 średnia ocen:
18 głosów
83 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
8

Moim zdaniem ciekawe wino. Bardzo dobrze zbalansowany poziom słodyczy, nie jest ona natrętna, ale wyraźnie wyczuwalna. Łagodne taniny, przyjemny i dobrze wyczuwalny finisz. Interesujący aromat, początkowo wiśnia, potem bardziej w stronę słodkich owoców brzoskwini, moreli. Pozytywne wino, polecam niezdecydowanym.

Wino Sachino Red 600786

Gruzja, Kakheti kraj, region
Czerwone
Półwytrawne
2018 / 0,75 / korek
6,83 średnia ocen:
23 głosów
81 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
5

W moim odczuciu duży zawód. Wino w teorii półwytrawne, ale w porównaniu do półsłodkiego Alazani Valley tego samego producenta nie widać wyraźnej różnicy. Dość specyficzny aromat, z jednej strony trochę jakby dzika róża, z drugiej trochę śmietany. Dla mnie niezbyt ciekawe, płaskie, bez żadnego zaskoczenia.