Wino Isole e Olena Chianti Classico DOCG 0,75 l 602562

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Isole e Olena Chianti Classico DOCG 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Isole e Olena Chianti Classico DOCG 0,75 l 602562

Czerwone, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOCG Chianti Classico Apelacja
129,00 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
90 sprzedanych butelek
9,50 średnia ocen: 2 głosów
1 nagrody winiarskie

opis wina

Czerwone, włoskie wino z Toskanii zachwyca głębokim czerwono- karmazynowym kolorem. W nosie wyczuwalne są typowe aromaty wiśni i czerwonych owoców z odrobiną przypraw i ziół. To wytrawne wino z winnicy Isole e Olena na podniebieniu jest delikatne, liryczne, lekko mineralne. Wyprodukowane w dużej mierze z sangiovese z dodatkiem caniolo oraz syraha, wino ma mocną strukturę, z dobrą kwasowością i wyczuwalnymi taninami. To Chianti Classico jest pięknie otwarte, nie warto odkładać go na później.

16°C TEMP. PODANIA
Isole e Olena producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
24.06.2018

Świetne Chianti, klasyk, dla mnie prawie idealne. W winach spod szyldu Chianti ani aromat, ani kolor nie są najważniejsze, najważniejszy jest bukiet i smak. To Chianti ma cudowny, zrównoważony bukiet, jest świetnie zbalansowane, odpowiednia dawka kwasowości tak dla Chianti charakterystyczna, wszystko składa się w świetną całość. Polecam, wino warte zakupu i degustacji :)