Wino Castellani Villa Lucia Chianti Riserva D.O.C.G. 2019 600938

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Castellani Villa Lucia Chianti Riserva D.O.C.G. 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Castellani Villa Lucia Chianti Riserva D.O.C.G. 2019 600938

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Chianti Apelacja
49.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1485 sprzedanych butelek
7.14 średnia ocen: 7 głosów
80 ocena sommeliera

Opis Castellani Villa Lucia Chianti Riserva D.O.C.G.

To Chianti Riserva jest winem toskańskim, wyprodukowanym z tradycyjnej odmiany Sangiovese. W ustach zaskakująca głębia z gorzką czekoladą i ciemnymi wiśniami. Aromat bogaty i wyrafinowany. Końcówka soczysta i długa. Villa Lucia jest przykładem klasycznego wina z Włoch.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
9 leżakowanie
Castellani producent

Charakterystyka Castellani Villa Lucia Chianti Riserva D.O.C.G.

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Castellani Villa Lucia Chianti Riserva D.O.C.G.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
12.08.2022

Poprawne Chianti, bardzo poprawne, zero zbędnej kwasowości, dobrze je odrobinę schłodzić przed podaniem i szybko wypić, powietrze mu nie służy. Klasyk, długo się wzbraniałem, zupełnie niepotrzebnie, cena zachęca dużo lepsze od wielu sporo droższych Chianti na Winezji. Polecam, ja z chęcią wrócę do tego wina :)

5ocena
18.01.2022

Ok, maybe not the best Chianti ever, but still good for the price. A little bit flat and bland, it can be saved with some good italian food. Not impressive for solo drinking.

7.5ocena
25.02.2016

Bardzo poprawne, klasyczne Chianti.

Bardzo zacne jest to wino. Piłem co prawda rocznik 2007, ale jeśli ten smakuje podobnie, nie pozostaje nic innego jak tylko polecić. Jeśli lubicie chianti - na pewno się nie zawiedziiecie. Jeśli o chianti tylko do tej pory słyszeliście - warto od tej butelki zacząć przygodę ze sztandarowym szczepem Toskanii. Nie spodziewajcie się fajerwerków. Na próżno w sangiovese szukać mocy. Prawdziwe chianti cechuje wytworność. To wino jest niczym piękny krajobraz.