Wino Carlo Hauner Salina Rosso IGT 601460

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Carlo Hauner Salina Rosso IGT w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Carlo Hauner Salina Rosso IGT 601460

Spokojne Kategoria
79.99 zł

podstawowa

78 sprzedanych butelek
7.38 średnia ocen: 8 głosów
89 ocena sommeliera

Opis Carlo Hauner Salina Rosso IGT

Sycylijskie wino o intensywnym, rubinowym kolorze z fioletowymi refleksami. Lekko taniczne, dobrze zbalansowane, intensywne, a jednocześnie pozostawiające gładkość i lekkość w ustach. Bukiet aromatyczny bardzo bogaty, pełen jeżyn z niuansami wanilii i lukrecji oraz przypraw korzennych; urzeka aromatem powideł. To czerwone wino dojrzewało do 6 miesięcy w beczkach, po czym podlegało 3 miesięcznemu leżakowaniu w butelkach przed oddaniem wina na nasze stoły. Warto było poczekać 6 lat, aby teraz móc je degustować.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
6 leżakowanie
Carlo Hauner producent

Charakterystyka Carlo Hauner Salina Rosso IGT

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Carlo Hauner Salina Rosso IGT

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
(Doradca Klienta) 09.03.2016

Banalne? Dla mnie czerwone wino nie musi koniecznie być duszące i intensywne. Lubię czasem sięgnąć po coś mniej przytłaczającego. W sam raz do obiadu.

5ocena
20.02.2016
Opinia zweryfikowana

Wino średnie, nie warte swojej ceny. Rzadko się to przydarza, ale nie miałem ochoty dokończyć butelki; każdy łyk był jakby przymuszony. Do wypicia jedynie z potrawami; pizza, makarony, czerwone mięso - w parze z potrawami będzie można wypić czerwonego Carlo Haunera.

8ocena

Bardzo korzenne, ale nie nachalne. Długi finisz. Świetnie pasuje do kaczki, dzięki owemu korzennemu posmakowi.

6ocena
06.12.2015
Opinia zweryfikowana

Wina Carla Haunera to kompletnie nie mój styl. Ja lubię mocne, głębokie, intensywne smaki. Wina od niego są lekkie, jak dla mnie banalne, nieprzyjemnie owocowe… kompletnie nie mój styl.