Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 604904

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 604904

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
99.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
33 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Winnica Zamojska Regent Barrel

Polskie wino wytrawne produkowane w Winnicy Zamojskiej ze szczepu Regent. Dojrzewało przez 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego, czemu zawdzięcza niezwykłą dojrzałość charakteru i rozwiniętych w ten sposób aromatów.

Piękny bukiet aromatyczny tego wina wita w kieliszku nutami jeżyn, tarniny i owoców leśnych. Wpływ czasu i beczki ujawniają także dojrzałe akcenty tytoniu i skóry z odrobiną przypraw. W ustach pełne harmonii, łączy w sobie subtelną taninę i wyrazistą kwasowość, a całość doznania zamyka przyjemny i wyważony finisz.

Regent Barrel wspaniale sprawdzi się w towarzystwie dań opartych na czerwonych mięsie, ciężkich sosów i przy desce dojrzałych serów.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Winnica Zamojska producent

Charakterystyka Winnica Zamojska Regent Barrel

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Odporny regent na polski klimat. Podparty beczką, świeży z dobrą kwasowością i żywą taniną, dobre do bigosu i gulaszu. 87 pkt.


Oceny użytkowników o: Winnica Zamojska Regent Barrel

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.

Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 – szczep Regent pochądzący z Niemiec, cieszący się coraz większą popularnością w Polsce. Uznanie zyskuje ponieważ jest jednym z odporniejszych szczepów w naszym klimacie. Stąd taka jego popularność wśród polskich winiarzy. Zamojski jest dość figlarny, na pierwszy plan wybija się taniczność, a tuż za nią owocowość. Usta spójne z aromatem, dominuje pestka wiśni i śliwka w czekoladzie. Proponuję sparować z grillowanym mięsem. 76 pkt