Nowość
Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 604904

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 604904

Czerwone, Wytrawne 2019 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
99,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
10 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

opis wina

Polskie wino wytrawne produkowane w Winnicy Zamojskiej ze szczepu Regent. Dojrzewało przez 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego, czemu zawdzięcza niezwykłą dojrzałość charakteru i rozwiniętych w ten sposób aromatów.

Piękny bukiet aromatyczny tego wina wita w kieliszku nutami jeżyn, tarniny i owoców leśnych. Wpływ czasu i beczki ujawniają także dojrzałe akcenty tytoniu i skóry z odrobiną przypraw. W ustach pełne harmonii, łączy w sobie subtelną taninę i wyrazistą kwasowość, a całość doznania zamyka przyjemny i wyważony finisz.

Regent Barrel wspaniale sprawdzi się w towarzystwie dań opartych na czerwonych mięsie, ciężkich sosów i przy desce dojrzałych serów.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Zamojska Regent Barrel

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom

Wino Winnica Zamojska Regent Barrel 2019 – szczep Regent pochądzący z Niemiec, cieszący się coraz większą popularnością w Polsce. Uznanie zyskuje ponieważ jest jednym z odporniejszych szczepów w naszym klimacie. Stąd taka jego popularność wśród polskich winiarzy. Zamojski jest dość figlarny, na pierwszy plan wybija się taniczność, a tuż za nią owocowość. Usta spójne z aromatem, dominuje pestka wiśni i śliwka w czekoladzie. Proponuję sparować z grillowanym mięsem. 76 pkt