Wino Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta 604577

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta 604577

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
199.00 zł

podstawowa

9 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta

Czerwone wino wytrawne z jednego z najsłynniejszych regionów winiarskiej Europy – Rioja ulokowanej w Hiszpanii. W 80% produkowane ze szczepu Tempranillo z domieszką 20% gron Garnacha. Tempranillo dojrzewa przez 36 miesięcy w dębowych beczkach, podczas gdy Garnacha leżakuje przez 30 miesięcy w beczkach młodszych.

Wyrazisty charakter wina zamyka w bukiecie nuty wiśni, truskawek z akcentami czarnego pieprzu, lukrecji, kawy i cynamonu. Intensywne i zrównoważone na podniebieniu z pełną budową skrywającą w sobie wyraziste, acz eleganckie taniny. Długi i niezwykle przyjemny finisz.

Vina Ardanza Reserva idealnie sprawdzi się przy grillowanej jagnięcinie, przy potrawach z dziczyzny oraz przy desce dojrzewających serów.

Opinie o winie La Rioja Alta Reserva Viña Ardanza Seleccion Especial DOCa Rioja 2012

„Bardzo złożona i intensywna Pintia z dużą ilością jeżyn, czekolady i cedru. Pełne ciało. Wino jest bardziej wyrafinowane niż w poprzednich rocznikach. Jedna z bardziej wyważonych butelek z tej winnicy. Pyszne.” - James Suckling

„Intensywne zapachy wiśni, czarnej porzeczki, egzotycznych przypraw i pieprzu mieszają się z subtelnymi nutami lukrecji, tytoniu i wanilii. Głębokie, słodkie i wnikające w podniebienie. Usta oferują intensywny, przyprawowo-dymny smak z jagodą i colą. Kwiatowa nuta nabiera mocy na uderzająco długim finiszu, który pozostawia po sobie dymne i mineralne akcenty.” - Vinous

Winnica La Rioja Alta

La Rioja Alta to jedna z najważniejszych posiadłości w regionie Rioja, założona w 1890 roku przez pięć rodzin Riojan i Basków. Jest szczególnie znana z klasycznych w stylu, przyprawowych win klasy Gran Reserva, które mogą starzeć się z wdziękiem przez wiele dziesięcioleci. Winiarnia dzieli swoją nazwę z podregionem Rioja Alta (Górna Rioja), w którym znajduje się wiele jej winnic.

Posiadłość składa się z około 400 hektarów (1000 akrów) winnic wokół Rioja, obsadzonych głównie Tempranillo, ale z bogactwem innych odmian, w tym Graciano, Garnacha i Mazuelo. Rdzenna winiarnia La Rioja Alta znajduje się w Haro, ale jest też druga lokalizacja w Labastida w Rioja Alavesa, która została zbudowana w 1996 roku. W winnicy Haro znajduje się bednarnia, w której beczki są produkowane z dębu amerykańskiego.

Nagrody: La Rioja Alta Reserva Viña Ardanza Seleccion Especial DOCa Rioja 2012

  • Robert Parker – 94/100
  • James Suckling – 95/100
  • Decanter – 94/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
La Rioja Alta producent

Charakterystyka Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.