Wino Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta 604577

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta 604577

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
199.00 zł

podstawowa

9 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta

Czerwone wino wytrawne z jednego z najsłynniejszych regionów winiarskiej Europy – Rioja ulokowanej w Hiszpanii. W 80% produkowane ze szczepu Tempranillo z domieszką 20% gron Garnacha. Tempranillo dojrzewa przez 36 miesięcy w dębowych beczkach, podczas gdy Garnacha leżakuje przez 30 miesięcy w beczkach młodszych.

Wyrazisty charakter wina zamyka w bukiecie nuty wiśni, truskawek z akcentami czarnego pieprzu, lukrecji, kawy i cynamonu. Intensywne i zrównoważone na podniebieniu z pełną budową skrywającą w sobie wyraziste, acz eleganckie taniny. Długi i niezwykle przyjemny finisz.

Vina Ardanza Reserva idealnie sprawdzi się przy grillowanej jagnięcinie, przy potrawach z dziczyzny oraz przy desce dojrzewających serów.

Opinie o winie La Rioja Alta Reserva Viña Ardanza Seleccion Especial DOCa Rioja 2012

„Bardzo złożona i intensywna Pintia z dużą ilością jeżyn, czekolady i cedru. Pełne ciało. Wino jest bardziej wyrafinowane niż w poprzednich rocznikach. Jedna z bardziej wyważonych butelek z tej winnicy. Pyszne.” - James Suckling

„Intensywne zapachy wiśni, czarnej porzeczki, egzotycznych przypraw i pieprzu mieszają się z subtelnymi nutami lukrecji, tytoniu i wanilii. Głębokie, słodkie i wnikające w podniebienie. Usta oferują intensywny, przyprawowo-dymny smak z jagodą i colą. Kwiatowa nuta nabiera mocy na uderzająco długim finiszu, który pozostawia po sobie dymne i mineralne akcenty.” - Vinous

Winnica La Rioja Alta

La Rioja Alta to jedna z najważniejszych posiadłości w regionie Rioja, założona w 1890 roku przez pięć rodzin Riojan i Basków. Jest szczególnie znana z klasycznych w stylu, przyprawowych win klasy Gran Reserva, które mogą starzeć się z wdziękiem przez wiele dziesięcioleci. Winiarnia dzieli swoją nazwę z podregionem Rioja Alta (Górna Rioja), w którym znajduje się wiele jej winnic.

Posiadłość składa się z około 400 hektarów (1000 akrów) winnic wokół Rioja, obsadzonych głównie Tempranillo, ale z bogactwem innych odmian, w tym Graciano, Garnacha i Mazuelo. Rdzenna winiarnia La Rioja Alta znajduje się w Haro, ale jest też druga lokalizacja w Labastida w Rioja Alavesa, która została zbudowana w 1996 roku. W winnicy Haro znajduje się bednarnia, w której beczki są produkowane z dębu amerykańskiego.

Nagrody: La Rioja Alta Reserva Viña Ardanza Seleccion Especial DOCa Rioja 2012

  • Robert Parker – 94/100
  • James Suckling – 95/100
  • Decanter – 94/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
La Rioja Alta producent

Charakterystyka Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Vina Ardanza Reserva DOCa Rioja La Rioja Alta

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom