Wino Santa Carolina Gran Reserva Syrah Valle de Casablanca D.O. 600639

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Santa Carolina Gran Reserva Syrah Valle de Casablanca D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Santa Carolina Gran Reserva Syrah Valle de Casablanca D.O. 600639

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Valle del Maipo Apelacja
69.99 zł

podstawowa

312 sprzedanych butelek
7.21 średnia ocen: 7 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Santa Carolina Gran Reserva Syrah Valle de Casablanca D.O.

Santa Carolina Barrica Selection Syrah, to wino z Chile, którego winogrona uprawiane są w regionie Maipo Valley. W amerykańskich i francuskich beczkach dębowych dojrzewa przez 10 miesięcy. Kolor ciemnej czerwieni z typowym aromatem anyżu, czarnych porzeczek, wanilii i gorzkiej czekolady. Taniny nie są bardzo mocne, co bardzo ładnie zaokrągla je i daje owocową końcówkę.Na konkursie Syrah du Monde zdobyło srebrny medal za rocznik 2008.

19-20°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
10 leżakowanie
Vina Santa Carolina S.A. producent

Charakterystyka Santa Carolina Gran Reserva Syrah Valle de Casablanca D.O.

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Santa Carolina Gran Reserva Syrah Valle de Casablanca D.O.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
28.01.2021

Niezły syrah. Zgodnie z opisem czuć porzeczkę, czekoladę i beczkę. Jest tylko jeden warunek - musi pooddychać te dwie godzinki w dekanterze.

8ocena
22.05.2019

Bardzo przyjemny Syrah, wyczuwalne owoce, czekolada i beczka z przyjemny długim finiszem, nie jest to wino mistrzostwem świata, ale pije się przyjemnie i warto spróbować.

7ocena
13.02.2017

Mimo wszystko lekki zawód, może z powodu wygórowanych oczekiwań po wcześniejszych doświadczeniach z winami producenta. Dobre, dość płaskie wino, możliwe że gdzie pomiędzy winnicą a kieliszkiem zostało przesadnie schłodzone.

28.11.2015

Nie wiem czy powinienem się wypowiadać bo zmysły miałem stępione przebytą chorobą. Piliśmy rocznik 2011 i raczej nie nazwałbym tego winem lekkim. Części gości (zarzekających się że oni się na winach nie znają, nie docenią etc) wino nie smakowało. Zupełnie się nie zgadzam, bo wg mojego smaku wino było bardzo dobre, czuć wysoką jakość. Być może nie dla każdego z uwagi na mocną kwasowość (nie zgadzam się z suwaczkiem na winezji, powinien być przesunięty w stronę wytrawnego). Mnie odpowiadało, ta rozlewająca się kwasowość to nawet zaleta, daje charakter trunkowi. Podsumowując: polecam, ale wino nie posmakuje każdemu, jest więc bardziej ryzykowne pod kątem imprez.

8ocena
29.11.2010

Bardzo przyjemne, dość lekkie wino, o niesamowitym zapachu, bardzo długim zakończeniu, ale raczej o dość neutralnym smaku.