Wino Pascal Jolivet Sancerre A.O.C. 2018 600452

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pascal Jolivet Sancerre A.O.C. 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Pascal Jolivet Sancerre A.O.C. 2018 600452

Białe, Wytrawne 2018 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Sancerre Apelacja
159,00 zł podstawowa
467 sprzedanych butelek
9,86 średnia ocen: 7 głosów
88 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Wino z Doliny Loary, z zupełnie wyjątkowej apelacji Sancerre, produkowane zawsze ze szczepu Sauvignon Blanc. Soczyste wino francuskie, mocno wytrawne. W nosie zdominowane nutami agrestowymi, szaparagowymi z nutami mineralnymi w tle. Klasa wśród win loarskich, klasyczna interpretacja szczepu Sauvignon Blanc.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
0 leżakowanie
Pascal Jolivet producent

Charakterystyka wina

Brzytwa smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Do win znad Loary przeważnie podchodzę z szacunkiem dla historii, ale z nieufnością do winiarza. Czy jego umiejetności nie ograniczają się do sprytnego marketingu nazwami win. Na szczęście nie w tym przypadku. Mamy do czynienia z rasowym, mineralnym i aromatycznym winem, które oddaje oryginalność Sauvignon Blanc ze swojego matecznika. Chłodna świeżość, kragłe ciało, wszystko czego się od Sancerre wymaga. Stworzone do kozich serów, sałat, warzyw z grilla i past w pomidorowym sosie.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
08.04.2020

Polecam! Dobry stosunek ceny do jakości

07.10.2019

W tym winie coś jest i nie można przejść obojętnie. Świetnie skomponowane smaki..Polecam

10ocena
23.02.2016

W tym winie można się zakochać. Nie piłam lepszego wina. Świetnie skomponowane smaki, można się nim delektować, jest naprawdę wspaniałe. Króluje przy szczególnych okazjach. Polecam...

9,5ocena
18.11.2012

Zgodzę sięz komentarzem Roberta, że apelacja sancerre to coś zupełnie innego niż sauvignon z nowego świata. Fakt, że grono to pochodzi z tego regionu, więc jest u siebie znacząco zmienia smak. Nie jest więc już to proste, owocowe wino do popicia. Czuć tutaj pewną wyniosłość, głębie i kunszt francuzów. Zapachowo dużo kwaśniejsze niż nowozelandzkie sauvingnon - mnie osobiście bardziej przypominało Chardonnay ze złożonością bukietu. Smak bardzo orzeźwiający, kwaskowatość szybko mija i właściwy smak rozchodzi sie po ustach. Wino jest rewelacyjne! Niemniej daję 9,5/10 bo piłem już minimalnie lepsze wersje (Andre Dezat choćby). Tak czy inaczej, klasa światowa ;)

10ocena
18.04.2011

Do tej pory ulegałem "stereotypowemu wierzeniu" że sauvignon blanc to tylko/najlepiej z Nowej Zelandii - rzeczywiście Kim Crawford jest super, ale Pascal Jolivet to poezja ... świeże, owocowe, mineralne, super balans - zakochałem sie w tym winie - wiosną i latem z pewnością będzie częstym gościem na moim stole! POLECAM!