Wino Pares Balta Mas Elena Penedes D.O. 2019 600608

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pares Balta Mas Elena Penedes D.O. 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Pares Balta Mas Elena Penedes D.O. 2019 600608

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DO Penedes Apelacja
78.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
914 sprzedanych butelek
8.24 średnia ocen: 17 głosów
85 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Pares Balta Mas Elena Penedes D.O.

Mas Elena to eleganckie wino. W nosie wyczujemy dojrzałe dzikie owoce, leśne jagody oraz jeżyny. W tle dodatkowo pojawiają się nuty tostowe i waniliowe. W ustach zwarte, z wyraźnie podkreśloną taniną. Jakościowe wino hiszpańskie z apelacji Penedes, jest klasą samą w sobie.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
8 leżakowanie
Cavas Pares Balta S.A. producent

Charakterystyka Pares Balta Mas Elena Penedes D.O.

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Pares Balta Mas Elena Penedes D.O.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena

Intensywne w zapachu i barwie. Początkowo wydaje się trudne w odbiorze, jednak po chwili wydobywa z siebie wyczuwalne leśne smaki z waniliowym akcentem. Tak jak lubię, beczka jest wyczuwalna :-)

9ocena
22.10.2018

Całkiem niezłe, dobra jakość w dobrej cenie.

8ocena
27.07.2018

Mocne, solidne, okrągłe - z przyjemnością pijam je jesienią i zimą, szczególnie jako dodatek do nieco egzotycznie przyprawionych mięs .

9ocena
07.11.2014

Bardzo oryginalna i ciekawa mieszanka szczepów. Ciężki początek, który z każdą sekundą przechodzi w owoce. Świetne do tapas.

8.5ocena
21.03.2012

Wreszcie ciekawe wino! Ostatnio trafiałem na wina zbyt oczywiste, a to wino jest bardzo dalekie od oczywistości. Wręcz mam duże kłopoty z opisaniem go. Zapach nie obiecuje dużo, ale smak zdecydowanie robi wrażenie. Po pierwszym łyku wydaje się zbyt ciężkie, ale później bardzo ładnie się otwiera i ta ciężkość gdzieś się rozpływa. W smaku jest mocno wytrawne, ma bardzo przyjemne akcenty i długo pozostaje na podniebieniu. Warto spróbować. Oj warto!

8ocena
07.12.2011

Bywa, że dosłownie przyprawia o wypieki na twarzy, choć wymaga cierpliwości, bo przekarafowane zrazu nie zapowiada miłej niespodzianki. Po odczekaniu dłuższej chwili do reszty przejmuje władzę nad miękkim podniebieniem, ściąga nasadę języka esencją katalońskiej beczki, uprzednio przepełniając usta przyjemną kwasowością czerwonych owoców. Kolejny indeks z winnicy rodziny Cusine, którego - zwłaszcza za żądaną cenę - nie trzeba się wstydzić. Uczciwe 8/10, bo 7,5 to chyba jednak ciut za mało.

9ocena

Kolosalne wrażenie! Już się bałam, że nic mnie nie zaskoczy w tym przedziale cenowym, a tu takie zaskoczenie! Ten miks wytrawności z posmakiem owocowym… Pycha.

04.04.2011

Wino wita się z tobą intensywną, lekko dymną beczką, by potem dodać dojrzałe jeżyny, czereśnię, zieloną paprykę. Zdecydowanie taniczne o wyraźnej kwasowości i goryczce. Trochę szorstkie, mocne, dość długie. Stworzone do jedzenia np. z pieczenią z prosiaka czy dziczyzną. Skojarzenie: John Wayne w siodle - trochę nieokrzesany, ale z gorącym sercem. W skali 0-10: 7,6 pkt. Marian Jeżewski, www.studiowina.pl .