Wino Montecillo Gran Reserva Rioja D.O.C. 600254

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Montecillo Gran Reserva Rioja D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Montecillo Gran Reserva Rioja D.O.C. 600254

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
145.00 zł

podstawowa

475 sprzedanych butelek
7.06 średnia ocen: 9 głosów
91 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Montecillo Gran Reserva Rioja D.O.C.

Gran Reserva to 100% odmiany Tempranillo. Proces produkcji jest bardzo czasochłonny. Najpierw rok dojrzewania w kadziach, następnie od 30 do 40 miesięcy w dębowych beczkach i na koniec dodatkowe 3 lata w butelce. Dopiero wtedy Gran Reserva trafia na rynek. W pierwszym kontakcie z tym hiszpańskim winem wyczujemy nuty tytoniowe, zaraz po chwili dostajemy eleganckie aromaty powstające w procesie starzenia, w których w tle czerwone, dojrzałe owoce również wyczuwalne. Świetna struktura, smukłe, subtelne z idealną równowagą pomiędzy wszystkimi elementami. Jednocześnie dużo ciała i długa, przyjemna końcówka. Rioja, której nie da się nie lubić.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
30 leżakowanie
OSBORNE / MONTECILLO FERNAN CABALLERRO,7-11500 EL PUERTO DE SANTA producent

Charakterystyka Montecillo Gran Reserva Rioja D.O.C.

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Montecillo Gran Reserva Rioja D.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
5ocena
25.12.2014

Kupiłem to wino w bardzo atrakcyjnej cenie i tylko dlatego nie zakląłem szpetnie w trakcie pierwszej degustacji. To moje jak do tej pory największe rozczarowanie. Nie wiem skąd to wino ma oznaczenie GR DOC. Jest wodniste i kwaskowe, absolutnie nic specjalnego. Trudno on nim powiedzieć cokolwiek więcej. Nie ma co zastanawiać się nad nim nawet minuty. Absolutnie nie warte swojej ceny nawet w połowie.

5ocena
13.04.2013

Poprawne, chyba tylko tyle można napisać. Nie rozbudza emocji, choć cena sugerowałaby że należy spodziewać się drzemiącego potencjału.

10ocena
27.08.2010

Niesamowite wino, wyraźny zapach, delikatny finisz ... poezja w ustach!