Wino Metis Hawkes Bay Sauvignon Blanc 600875

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Metis Hawkes Bay Sauvignon Blanc w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Metis Hawkes Bay Sauvignon Blanc 600875

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
89.99 zł

podstawowa

88 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
82 ocena sommeliera

Opis Metis Hawkes Bay Sauvignon Blanc

Tradycyjne wino nowozelandzkie z odmiany Sauvignon Blanc, z obszaru Hawke's Bay. Metis jest wspólnym przedsięwzięciem Pascala Jolivet z Doliny Loary i Johna Hancocka z Hawkes Bay. Niebywale skoncentrowane i aromatyczne, zielone refleksy w ocenie wzrokowej na początku już sugerują powiew świeżości. Eleganckie i świetnie zbalansowane. Wino o którym się nie pisze, wino które się pije i pozwala się mu opowiadać swoją historię.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Esprit Wines producent

Charakterystyka Metis Hawkes Bay Sauvignon Blanc

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Nowozelandzka wersja loarskiej klasyki, tym bardzie, że „maczał w nim palce” Pascal Jolivet. Aromatyczny i orzeźwiający. Do zieloności.


Oceny użytkowników o: Metis Hawkes Bay Sauvignon Blanc

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
01.03.2012

Przedziwne wino! kupilem poniewaz zaintrygowało mnie co może wyniknąć z połączenia sztuki winiarskiej Francji i Nowej Zelandi. Datrło, otworzyłem.........porażka myśle co za rozczarowanie zero bukietu tradycyjnego dla sauvignon itd. ponieważ miałem gości odstawiłem butelke na bok i nie wstajac od stołu sięgnąłem po kolejnego towarzysza wspólnej kolacji. mniej więcej przy drugim daniu kolega powiedział daj jeszcze raz spróbujemy.............i znowu zaskoczenie. NIEBO W USTACH, REWELACJA. pierwszy raz piłem białe wino któremu zwyczajnie trzeba dać chwile poczekać aż sie w pełni otworzy. dodatkowa rada nie podawać nadmiernie schłodzonego. Miłego degustowania życze bo napewno pozycja godna polecenia!