Wino Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017 605054

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017 605054

Czerwone, Wytrawne 2017 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOCG Amarone della Valpolicella Classico Apelacja
399.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
29 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017

Costasera Amarone Riserva to majestatyczne, wielowymiarowe i złożone wino włoskie najwyższych lotów, absolutnie zachwycające. Specjalistyczne wykorzystanie autochtonicznych dla obszaru Valpolicella Classico winogron - Corvina, Rondinella i Molinara, jakie wzbogacono przez dodanie wyjątkowej odmiany Oseleta. Produkowane słynną metodą appassimento polegającą na suszeniu gron w celu koncentracji aromatów przed kolejnym procesem winifikacji. Dojrzewa minimum 3 lata w dębowych beczkach.

Wyraźnie głęboki kolor czerwieni, z fioletowo-granatowymi refleksami. W nosie dostajemy aromat wiśni i śliwki z subtelnym niuansem liści laurowych, wanilii i cynamonu. Absolutnie majestatyczne, wielowymiarowe, zmieniające się co chwilę w kieliszku. Końcówka bardzo długa, z wyczuwalnymi pieczonymi wiśniami i słodkimi przyprawami.

Niezweykły charakter tego wina pozwala na niezwykle uniwersalne parowanie z posiłkami - idealnie sprawdzi się zarówno przy czerwonym mięsie, dziczyźnie, dojrzewających serach, ale również przy klasykach kuchni włoskiej - pastach czy risotto. Gładki i przyjemny smak uprzyjemni także solową degustację - już po posiłku.

Opinie o winie Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017

„Ciemno lśniąca rubinowa czerwień w kieliszku. W nosie dojrzałe owoce wiśni, rumu, śliwek i żurawiny z nutą skóry. Na podniebieniu z soczystym owocem i zwartą strukturą tanin. Niezwykle soczyste na finiszu.” - Falstaff

Winnica Masi Agricola

Masi Agricola jest producentem wina w Veneto w północnych Włoszech. Słynie z win Valpolicella – a w szczególności z win Amarone – chociaż czerpie z wielu rodzimych i międzynarodowych odmian winorośli, od Corvina i Pinot Grigio po Cabernet Sauvignon i Merlot.

Posiadłość jest własnością rodziny Boscaini, która nazwała ją od doliny Vaio de Masi, która była częścią pierwotnego zakupu. Teraz Masi jest właścicielem winnic w całym regionie, w tym w strefach Bardolino Classico i Soave Classico DOC oraz w Valpolicelli. Od lat 50. XX wieku Masi posiada kilka winnic „cru”, które produkują wina Amarone z jednej winnicy. Tego rodzaju klasyfikacja, szeroko stosowana we Francji, w ostatnich latach stała się popularna we Włoszech – wina Barolo są również często etykietowane w ten sposób.

Piwnice Masi są specjalnie nastawione na technikę appassimento, suszenia winogron na bambusowych stojakach. Przez kontrolowaną temperaturę i wilgotność z wystarczającą wentylacją, umożliwiony jest proces suszenia winogron.

Nagrody: Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017

  • Falstaff – 93/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
36 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Masi Riserva di Costasera DOCG Amarone Della Valpolicella Classico 2017

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.