Nowość
Wino La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018 604989

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018 604989

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Toscana Apelacja
155.00 zł

podstawowa

21 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018

Wyborne wino z Toskanii będące jednym z popisowych win winnic La Spinetta. Produkowane z gron Sangiovese kultywowanych w działkach Casanova oraz Sezzana, dojrzewa przez 14 miesięcy w dębowych beczkach, by na końcu przeleżeć kolejne 8 miesiący w butelkach.

Intensywnie rubinowy kolor w kieliszku błyszczy już od pierwszego spojrzenia. Bukiet aromatów skrywa w sobie nuty dzikich fiołków, dojrzałych owoców i cynamonu. Na podniebieniu harmonijna struktura wzbogacona o nuty białego pieprzu i grafitu urzeka jedwabnymi taninami i wyrazistą, acz delikatną kwasowością.

Klasyk winiarstwa włoskiego, a zatem idealnie pasuje także do kuchni włoskiej. Wyborny pWrzy daniach opartych na czerwonym i białym mięsie, ale także przy pastach i risotto. Posiłki bazujące na czerwonych sosach będą czuły się w towarzystwie Il Nero di Casanova doskonale. To także idealna butelka do umieszczenia w piwniczce na jeszcze parę lat.

Winnica La Spinetta

La Spinetta to włoski producent wina produkujący znany z produkcji win w Piemoncie. Jest szczególnie znany ze swoich win Barbaresco i Barolo Campe, a także innowacyjnej mieszanki Nebbiolo i Barbery zwanej Pin. Wina te są znane ze swojego dojrzałego, zmysłowego stylu i można je pić młode lub starzone przez wiele lat.

Posiadłość została założona w 1977 roku, początkowo produkcja koncentrowała się na Moscato. W 1985 roku La Spinetta wypuściła na rynek swoje pierwsze czerwone wino, Cà di Pian pod apelacją Barbera d'Asti. Pin został wprowadzony w 1989 roku, a pierwsze Nebbiolo z wyszczególnionej winnicy, Barbaresco Gallina, zostało wydane w 1995 roku.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
14 leżakowanie
Rivetti La Spinetta producent

Charakterystyka La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.