Nowość
Wino La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018 604989

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018 604989

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Toscana Apelacja
155.00 zł

podstawowa

21 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018

Wyborne wino z Toskanii będące jednym z popisowych win winnic La Spinetta. Produkowane z gron Sangiovese kultywowanych w działkach Casanova oraz Sezzana, dojrzewa przez 14 miesięcy w dębowych beczkach, by na końcu przeleżeć kolejne 8 miesiący w butelkach.

Intensywnie rubinowy kolor w kieliszku błyszczy już od pierwszego spojrzenia. Bukiet aromatów skrywa w sobie nuty dzikich fiołków, dojrzałych owoców i cynamonu. Na podniebieniu harmonijna struktura wzbogacona o nuty białego pieprzu i grafitu urzeka jedwabnymi taninami i wyrazistą, acz delikatną kwasowością.

Klasyk winiarstwa włoskiego, a zatem idealnie pasuje także do kuchni włoskiej. Wyborny pWrzy daniach opartych na czerwonym i białym mięsie, ale także przy pastach i risotto. Posiłki bazujące na czerwonych sosach będą czuły się w towarzystwie Il Nero di Casanova doskonale. To także idealna butelka do umieszczenia w piwniczce na jeszcze parę lat.

Winnica La Spinetta

La Spinetta to włoski producent wina produkujący znany z produkcji win w Piemoncie. Jest szczególnie znany ze swoich win Barbaresco i Barolo Campe, a także innowacyjnej mieszanki Nebbiolo i Barbery zwanej Pin. Wina te są znane ze swojego dojrzałego, zmysłowego stylu i można je pić młode lub starzone przez wiele lat.

Posiadłość została założona w 1977 roku, początkowo produkcja koncentrowała się na Moscato. W 1985 roku La Spinetta wypuściła na rynek swoje pierwsze czerwone wino, Cà di Pian pod apelacją Barbera d'Asti. Pin został wprowadzony w 1989 roku, a pierwsze Nebbiolo z wyszczególnionej winnicy, Barbaresco Gallina, zostało wydane w 1995 roku.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
14 leżakowanie
Rivetti La Spinetta producent

Charakterystyka La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Spinetta Il Nero Di Casanova IGT Toscana 2018

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom