Wino Joseph Drouhin AOC Cote De Beaune Villages 2019 604865

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Joseph Drouhin AOC Cote De Beaune Villages 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Joseph Drouhin AOC Cote De Beaune Villages 2019 604865

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Cote de Beaune Villages Apelacja
151.00 zł

podstawowa

22 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Joseph Drouhin AOC Cote De Beaune Villages 2019

Jedno ze wspaniałych win cenionego producenta Josepha Drouhina. W całości powstaje z gron Pinot Noir. Zasady apelacyjne zezwalają na wykorzystanie owoców z parceli w okolicach aż 16 terytoriów. Dzięki starannej selekcji grona wybrane z kilku z nich składają się na efekt tak wysokiej jakości. Wino dojrzewa do 15 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego.

Cote de Beaune Villages od Drouhina ukazuje w kieliszku zarówno charakter pełen elegancji jak i bezpośredniej ekspresji Pinot Noir. Nos jest pełen delikatnych nut czerwonych owoców, podniebienie zaś to koncert orzeźwiającej kwasowości i wyraźnie zaznaczonej struktury. To doskonałe wino ukazujące charkater burgundzkiego terroir w połączeniu z najsłynniejszych szczepem regionu.

To wino idealnie sprawdzi się przy białych mięsach, delikatnych przekąskach, a także przy pastach i risotto. Deilkatny charakter wina wybornie poradzi sobie podczas solowych degustacji ze znajomymi, a orzeźwiająca nuta czyni je doskonałym wyborem na letnie popołudnia.

Winnica Domaine Drouhin


W 1880 roku pochodzący z regionu Chablis Joseph Drouhin, wybrał miasto Beaune, na siedzibę swojej firmy winiarskiej. Z biegiem lat i z każdym kolejnym pokoleniem liczba winnic zwiększała się. Obecnie rodzinne imperium posiada winnice we wszystkich kluczowych regionach Burgundii, a większość z nich znajduje się w obszarach premier i grand crus.

Posiadłość składa się z prawie 4 hektarów (10 akrów) ziemi w winnicach grand cru Vaudésir, Les Clos, Les Preuses i Bougros, a także około 7 ha (17 akrów) winnic Chablis Premier Cru i 68 ha (168 akrów) ziemi Chablis, po obu stronach rzeki Serein. Miejsca te składają się głównie z gleby kimerydzkiej – mieszanki wapienia, gliny i skamieniałych muszli ostryg.

Na każdym etapie tworzenia wina widać głęboki szacunek dla natury, dlatego wszystkie winnice uprawiane są metodami biologicznymi i biodynamicznymi. Styl Joseph Drouhin łączy harmonię i wyjątkowy charakter, zapewniając niekończącą się przyjemność, płynącą z degustacji wybornych win.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
15 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Joseph Drouhin AOC Cote De Beaune Villages 2019

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Joseph Drouhin AOC Cote De Beaune Villages 2019

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
12.09.2022

Balsamiczne, intensywne, a przy tym niezwykle eleganckie i subtelne. Doskonały pokaz możliwości Drouhina, jednocześnie pozostając w doskonałej relacji tej jakości z ceną. Na wieczory późnego lata, gdy robi się już chłodniej - doskonałe przejście. Warto zachować także butelkę do jesiennego risotto z grzybami.