Wino Isole e Olena Cepparello Toscana IGT 2019 605061

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Isole e Olena Cepparello Toscana IGT 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Isole e Olena Cepparello Toscana IGT 2019 605061

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Toscana Apelacja
555.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
3 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Isole e Olena Cepparello Toscana IGT 2019

Flagowe wino składające się w 100% z Sangiovese, dojrzewające w beczkach z francuskiego dębu. Przez lata Paolo de Marchi udoskonalał swoje Cepparello, nadając mu więcej powietrza i przestrzeni podczas winifikacji oraz wydłużając czas spędzony w dębie z 12-14 miesięcy do 18-20 miesięcy. Chociaż De Marchi zaczął koncentrować się na wykorzystaniu lepszej jakości dębu około 1993 r., to jednak starszy wiek samych winnic nadał Cepparello wielką finezję. Wino wytwarzane jest z najwyższej jakości owoców, pochodzących z winnic w Barberino Val d’Elsa w północnej części Chianti Classico.

Opinie o winie Isole e Olena Cepparello IGT 2019

Lśniący, mocny rubin z lekkimi granatowymi refleksami. W aromatach pełen ciemnych wiśni, jeżyn i nut korzennych. Na podniebieniu dużo dojrzałych jagód, wyrazistych tanin, z długim, soczystym finiszem. - Falstaff

Winnica Isole e Olena

Isole e Olena to jeden z najważniejszych producentów w regionie Chianti we Włoszech. Przypisuje się mu pomoc w ożywieniu jakości Chianti w latach 70., a jej sztandarowe wino - Cepparello - jest jednym z najbardziej znanych win objętych oznaczeniem Super Tuscan.

Posiadłość leży w granicach Chianti Classico DOCG, kilka godzin jazdy na południe od Florencji w zachodnim Chianti. Powstała z zakupu i konsolidacji dwóch sąsiednich nieruchomości - Isole i Oleny - przez rodzinę De Marchi w latach 50-tych.

Nagrody: Isole e Olena Cepparello IGT 2019

  • Falstaff - 97/100
  • The Wine Independent - 100/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
20 leżakowanie
Isole e Olena producent

Charakterystyka Isole e Olena Cepparello Toscana IGT 2019

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Isole e Olena Cepparello Toscana IGT 2019

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.