Wino Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C. 600082

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C. 600082

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Chablis Premier Cru Apelacja
299.00 zł

podstawowa

258 sprzedanych butelek
7.25 średnia ocen: 6 głosów
91 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C.

Z Chablis pochodzą jedne z najwspanialszych białych win z Burgundii, natomiast "Montmains" to jedno z najlepszych siedlisk 1er Cru w Chablis. Jedyny szczep, który wchodzi w grę w tym przypadku to Chardonnay. Zbiory zawsze odbywają się ręcznie, a część moszczu fermentuje w kadziach stalowych, inna część w dębowych beczkach. W ten sposób powstaje to francuskie wino - jest niezwykle harmonijne, pełne różnorodnych niuansów. Mineralność przeplata się tu idealnie z dojrzałymi owocami, kwiatami i ogólnym wrażeniem elegancji i powabności. Gdy pochodzi z najlepszych roczników, jest w stanie dojrzewać w odpowiednich warunkach spokojnie przez 10 lat.

12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Montmains to jedno z najlepszych siedlisk 1er Cru w Chablis, zaś Drouhin posiada tam niewielką parcelę o powieżchni 1,78 ha. Wino jest świeże, mineralne i eleganckie. Aromatycznie złożone, lecz subtelne i wyrafinowane. Cudowna równowaga pomiędzy mineralnością, kwasowością i owocową materią. Chablis 1er Cru w najlepszej postaci.


Oceny użytkowników o: Drouhin Montmains Chablis Premier Cru A.O.C.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9.5ocena
28.10.2012

W mojej opinii francuski chardonnay jest bezpieczniejszym wyborem niż jego nowoświatowe kuzynostwo. Powodem jest duża popularność szczepu (zwłaszcza w USA), przez co nieco stracił on na jakości (na szczęście z pewnymi wyjątkami). Chardonnay jednak to idealny dodatek do ryb. Ryby zaś są świetnym dodatkiem do Chablis. Potrawa, do której to wino zostało otwarte wcale nie jest jakaś wyszukana - ot, prosty i pospolity mintaj. Jednak cała kolacja była dzięki dodatkowi tego wina wprost magiczna. Bogaty zapach i długo utrzymujący się smak połączony z wprost idealną gładkością sprawi, że każda ryba ożyje na nowo. 9,5/10