Wino Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014 604774

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2014.

Wino Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014 604774

Czerwone, Wytrawne 2014 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Clos de Vougeot Grand Cru Apelacja
1299.00 zł

podstawowa

dostępność: Niska
0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014

Joseph Drouhin jest jednym z najważniejszych producentów win we Francuskiej Burgundii a Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. jest jednym z najlepszych win ze szczepu Pinot Noir, charakteryzujący się lekką strukturą, niską zawartością garbników i wyraźną kwasowością.

Producent dąży do utrzymywania niskich plonów w celu lepszej koncentracji owoców. Dodatkowo działki położone są na łagodnym nachyleniu z ekspozycją na wchód. Zbiory owoców wykonywane są ręcznie do małych skrzynek aby zachować integralność owoców. Świadczy to o wybitności i jakości wina. Wino starzeje się w beczkach z dębu francuskiego przez 14-18 miesięcy.

Intensywnie aromatyczne wino o pięknym, rubinowym kolorze. Chowa w butelce takie aromaty jak maliny czy wiśnie. Ma bardzo duży potencjał do starzenia. Może czekać nawet 40 lat. Z wiekiem pojawiać się mogą również takie aromaty jak runo leśne a także trufle. Wino Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. dzięki ograniczeniu plonów, jest mocno skoncentrowane. Dodatkowo ma głęboki kolor i z wiekiem bardzo ewoluuje.

Wino będzie doskonale komponowało się z daniami z gęsi, kaczek a także z deską serów. Warto także spróbować połączenia Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. z lokalnym burgundzkim serem Comte.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.