Wino Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014 604774

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2014.

Wino Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014 604774

Czerwone, Wytrawne 2014 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Clos de Vougeot Grand Cru Apelacja
1299.00 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
0 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014

Joseph Drouhin jest jednym z najważniejszych producentów win we Francuskiej Burgundii a Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. jest jednym z najlepszych win ze szczepu Pinot Noir, charakteryzujący się lekką strukturą, niską zawartością garbników i wyraźną kwasowością.

Producent dąży do utrzymywania niskich plonów w celu lepszej koncentracji owoców. Dodatkowo działki położone są na łagodnym nachyleniu z ekspozycją na wchód. Zbiory owoców wykonywane są ręcznie do małych skrzynek aby zachować integralność owoców. Świadczy to o wybitności i jakości wina. Wino starzeje się w beczkach z dębu francuskiego przez 14-18 miesięcy.

Intensywnie aromatyczne wino o pięknym, rubinowym kolorze. Chowa w butelce takie aromaty jak maliny czy wiśnie. Ma bardzo duży potencjał do starzenia. Może czekać nawet 40 lat. Z wiekiem pojawiać się mogą również takie aromaty jak runo leśne a także trufle. Wino Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. dzięki ograniczeniu plonów, jest mocno skoncentrowane. Dodatkowo ma głęboki kolor i z wiekiem bardzo ewoluuje.

Wino będzie doskonale komponowało się z daniami z gęsi, kaczek a także z deską serów. Warto także spróbować połączenia Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. z lokalnym burgundzkim serem Comte.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Drouhin Clos De Vougeot Grand Cru Recolte Du Domaine 2014

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom