Wino Clarendelle Rouge 600860

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Clarendelle Rouge w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Clarendelle Rouge 600860

Spokojne Kategoria
AOC Bordeaux Apelacja
79.99 zł

podstawowa

172 sprzedanych butelek
7.50 średnia ocen: 7 głosów
86 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Clarendelle Rouge

Clarendelle Rouge jest flagowym winem w ramach nowego projektu, który należy do rodziny Dillon, w władaniu której znajduje się również słynne Chateau Haut-Brion, jedno z win z tzw. "Wielkiej Piątki" Bordeaux. Prezentuje nowoczesny styl, nastawiony na bezpretensjonalność i przyjemność z picia i łatwość w odbiorze, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Taniny są jedwabiste, niezbyt przesadzone, dębina lekko w tle, zupełnie dyskretna. Dobrze zbudowane, dające wrażenie elegancji. Wspaniałe wino francuskie, choć nietradycyjne, to jednak zdecydowanie godne pochwały.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
tak leżakowanie
Clarence Dillon Wines producent

Charakterystyka Clarendelle Rouge

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Clarendelle Rouge

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
27.11.2016

Przyznam, że wino to kupiłem omyłkowo. Nie jestem przesadnym fanem Bordeaux, niestety nie miałem okazji skosztować żadnego ze wspomnianej przez eksperta „Wielkiej Piątki”. Jeśli już sięgam po Bordeaux, to szukam takiego, w którym prócz standardowych Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot znajduje się jeszcze Petit Verdot. To właśnie ten ostatni szczep nadaje tej pieprzności, którego oczekuję od tego typu win. Dopiero przed kolacją zorientowałem się, że tym razem nic z tego. Mimo to nie żałuję. Prócz oczywistej śliwki, można pobawić się w zgadywanie pozostałych smaków i aromatów. Osobiście skłaniam się w stronę czarnej porzeczki i… sam nie wiem. Ktoś wspomniał o cykorii, być może, jednak nie wypowiem się, gdyż akurat do tego wina takową jadłem. Reasumując, jeśli zaczynasz przygodę z Bordeaux, to lepiej poszukać czegoś innego, w innym przypadku zdecydowanie warto.

8ocena
24.01.2016

Mocne, intensywne, z niską kwasowością, wyczuwalna lekka goryczka.

8ocena

Zastosowałam je do kaczki. Sprawdziło się rewelacyjnie. Łagodzi ciężkostrawną potrawę mocnym śliwkowym smakiem, ale nie nachalnym. Francuski wytrawny walor, ale nie nachalny.

7.5ocena
02.10.2011

Po otworzeniu butelki nos napełnia się aromatem śliwki. Zaraz rozlane do kieliszków nie zapewnia pełni doznań. Aromat zbyt intensywny domaga się czasu, by pełniej zrozumieć trunek. Zapach wydaje się znajomy. Nie umiem go jednak jednoznacznie zidentyfikować. Jakby nutka cykorii ? Jakby muśnięcie piżma ? Cynamon ? Po godzinie w dekanterze przykra intensywność woni ulega wygładzeniu. Tak. Wygładzeniu. A przecież akcenty nadal pozostają wystarczająco czytelne... Wino skłania do myślenia i budowania skojarzeń. W smaku gładkie, w moim odczuciu niezbyt ciężkie, wyraźnie zaznacza się na podniebieniu, gładkie przy przełknięciu, obogie w taniny. Eksperyment kulinarny : niezwykle sympatycznie zgrywa się z kozim serem, nabiera słodyczy, łagodnieje, komplementaryzuje smak i aromat.