Wino Castellani Brunaio brunello Di Montalcino 2013 601031

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Castellani Brunaio brunello Di Montalcino 2013 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2013.

Wino Castellani Brunaio brunello Di Montalcino 2013 601031

Czerwone, Wytrawne 2013 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
229,00 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
392 sprzedanych butelek
7,17 średnia ocen: 3 głosów
86 ocena sommeliera

opis wina

Brunaio to toskańskie wino ze słynnej na całym świecie apelacji Brunello di Montalcino, skąd pochodzą jedne z najlepszych win na całym świecie, powstają one z odmiany Sangiovese, która tu najczęściej nazywana jest Sangiovese Grosso. Kolor rubinowo-czerwony, wraz z wiekiem pojawiają się odcienie granatu. W nosie aromat jest mocny i wibrujący. Na podbniebieniu dobrze zbalansowane, z soczyście owocowym finiszem - jak na włoskie wino przystało.

18-20°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Castellani Cevin S.P.A. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
01.01.2021

Trochę się zawiodłem na tym winie. Aromaty są, ale nieśmiałe, mocno ukryte i niewyraźne. Długie dekantowanie niewiele pomogło - jest kwasowość, jest wiśnia, długi finisz i jest beczka, ale to trochę za mało jak na wino w tej cenie. Wino pachnie najlepiej zaraz po przelaniu do dekantera, potem te aromaty ulatują. Z przykrością muszę przyznać, że piłem lepsze, a tańsze Brunello.