Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 600812

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Beaujolais Nouveau A.O.C w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 600812

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Beaujolais Nouveau Apelacja
49.99 zł

podstawowa

552 sprzedanych butelek
7.18 średnia ocen: 14 głosów
82 ocena sommeliera

Opis Beaujolais Nouveau A.O.C

Młode wino o wysokiej kwasowości produkowane z pierwszych zbiorów w tym roczniku. Malolaktyczna fermentacja nadaje mu charakterystycznych właściwości: lekkość, wyczuwalną obecność czerwonych owoców zwłaszcza wiśni i porzeczki. Kolor wina jest intensywny z czerwonymi refleksami. Z winem tym wiąże się ponad 30 letnia tradycja hucznych zabaw towarzyszących otwarciu pierwszych butelek Beaujolais Nouveau i ocenianiu zbiorów w obecnym roczniku.

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Beaujolais Nouveau A.O.C

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

W trudnej sprawie zawsze najlepiej zadzwonić po specjalistę najwyższej klasy. I nie inaczej jest z BN. W zalewie mnóstwa mniej lub bardziej udanych klonów tego komercyjnego sukcesu stulecia, najrozsądniej wydamy pieniądze, nie zatrudniając do poprowadzenia czwartkowej zabawy "złotej rączki za pięć groszy". Ma być wesoło, a humor najłatwiej popsuć byle czym... Drouhin, jak reszta pierwszej burgundzkiej pierwszej ligi, nie pozwala sobie na wpadki nawet w tak rozrywkowym wydaniu swojej marki. Pijmy, śmiejmy się, pogadajmy i... nie zapominajmy o wodzie mineralnej. Rano stres będzie mniejszy.


Oceny użytkowników o: Beaujolais Nouveau A.O.C

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
02.12.2013

Ten rocznik bardzo udany :) Nie z tak wysoką kwasowością jak rok temu, przyjemnie owocowe, głównie przeze mnie wyczuwalna wiśnia z poziomką, Śliczny kolor, ale więcej niż na lampkę się nie skusiłam, gdyż po tym winie ból głowy rano mam pewny.

8ocena
22.11.2013

Generalnie przepadam za mocnymi i ciężkimi winami, ale BN stanowi wyjątek od tej reguły. Zniewala od samego powąchania, konfiturą porzeczkowo-wiśniową, a delikatny, mocno owocowy smak z miłymi taninami jest dopełnieniem całości. Nic dodać, nic ująć, trzeba spróbować!

17.11.2011

niezłe

8ocena
24.01.2011
Opinia zweryfikowana

Purpurowo, fiołkowo i wiśniowo. Dobrze zrobione Beaujolais Nouveau to całkiem niezła uciecha.

23.11.2010
Opinia zweryfikowana

pyszota!!!!!!