Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. 2004 600169

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. 2004 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2004.

Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. 2004 600169

Czerwone, Wytrawne 2004 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
289,00 zł podstawowa
2 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
93 ocena sommeliera

opis wina

To bardzo wyraziste i ekskluzywne brunello jest wyrazem szczególnej opieki nad specjalną odmianą sangiovese, z której jest wytworzone. Proces starzenia odbywał się w dębowych beczkach przez 2-3 lata, a następnie przez kilkanaście miesięcy w butelkach. W zapachu pojawiają się na przemian ciemne owoce, jeżyny, przyprawy, kakao, gorzka czekolada. Krągłe i pełne finezji z delikatną taniną i niezwykłą mocą.

18-19°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
2-3 lata leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Niezależnie od rocznika Pian udowadnia swoją wyjątkowość. A rok 2004 był jednym z lepszych. Pomimo młodego jeszcze wieku, już oferuje dobrze wygładzone, choć wciąż twardawe taniny, bogatą, likierową owocowość i ładunek aromatów poważniejszych, przywodzących na myśl skórę, tytoń i grillowane mięso. To wszystko zakończone dobrze już scaloną z reszta kwasowością i dłuuugim finiszem. Typowe wino do fotela czy konwersacji, ale także do kawałka, niekoniecznie ciężkiego, czerwonego mięsiwa i twardych serów. Jeśli jest po co, trzymać latami.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom