Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. 600169

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. 600169

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
289.00 zł

podstawowa

2 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów
93 ocena sommeliera

Opis Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G.

To bardzo wyraziste i ekskluzywne brunello jest wyrazem szczególnej opieki nad specjalną odmianą sangiovese, z której jest wytworzone. Proces starzenia odbywał się w dębowych beczkach przez 2-3 lata, a następnie przez kilkanaście miesięcy w butelkach. W zapachu pojawiają się na przemian ciemne owoce, jeżyny, przyprawy, kakao, gorzka czekolada. Krągłe i pełne finezji z delikatną taniną i niezwykłą mocą.

18-19°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
2-3 lata leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Niezależnie od rocznika Pian udowadnia swoją wyjątkowość. A rok 2004 był jednym z lepszych. Pomimo młodego jeszcze wieku, już oferuje dobrze wygładzone, choć wciąż twardawe taniny, bogatą, likierową owocowość i ładunek aromatów poważniejszych, przywodzących na myśl skórę, tytoń i grillowane mięso. To wszystko zakończone dobrze już scaloną z reszta kwasowością i dłuuugim finiszem. Typowe wino do fotela czy konwersacji, ale także do kawałka, niekoniecznie ciężkiego, czerwonego mięsiwa i twardych serów. Jeśli jest po co, trzymać latami.


Oceny użytkowników o: Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.