Wino Vega Sicilia Unico Reserva Especial Ribera Del Duero D.O. 600551

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Vega Sicilia Unico Reserva Especial Ribera Del Duero D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Vega Sicilia Unico Reserva Especial Ribera Del Duero D.O. 600551

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Ribera del Duero Apelacja
3200.00 zł

podstawowa

25 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów
100 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Vega Sicilia Unico Reserva Especial Ribera Del Duero D.O.

Unico Reserva Especial to wyjątkowa kompozycja najlepszych roczników z piwnic Vega Sicilia. Jest to mieszanka dwóch szczepów: Tempranillo i Cabernet Sauvignon. Niesamowite wino, idealny pomysł na towarzystwo w ważnych momentach życia lub świętowanie wspaniałych okazji. Będzie odpowiadało wielu daniom mięsnym i twardym serom, niemniej jednak sugerujemy picie tej butelki solo. W ten sposób żaden szczegół nam nie umknie. Jedno z najznakomitszych win hiszpańskich.

'Unico' Reserva Especial jest hołdem dla hiszpańskiej tradycji tworzenia wina. Tym wine Vega Sicilia kontynuuje bardzo stary zwyczaj, a także łaczy równowagę między rocznikami. W Hiszpanii nieliczne winiarnie, przygotowywały dwa rodzaje win w każdym roczniku: jedno z bieżącego zbioru i drugie wino bez określonego rocznika, które nazwano „Reserva Especial”. Była to mieszanka win z najlepszych zbiorów, z której tworzono najdoskonalsze trunek.

W skład ‚Unico’ Reserva Especial (edycji wypuszczonej na rynek w 2019) wchodzą wina z 59 beczek i roczników: 2006, 2007 i 2009. Wino zabutelkowano w 2015 roku.

Opinie o winie Vega Sicilia 'Unico' Reserva Especial DO Ribera del Duero

„ Bardzo płynne połączenie roczników tak charakterystyczne dla Vega Sicilia. Tytoń, przyprawy i złożone nuty ziemiste są wspaniałe. Bardzo złożone z akcentami jodu i mineralne (muszle ostryg). Szereg czerwonych i czarnych wiśni oraz śliwek. Bardzo złożone. Bardzo świeże.” - James Suckling

Winnica Vega Sicilia

Vega Sicilia jest powszechnie uważana za jednego z najlepszych producentów wina w Hiszpanii. Posiadłość w Ribera del Duero słynie z gęstych, złożonych win czerwonych wytwarzanych głównie z szczepu winogron Tinto Fino (Tempranillo). Jej najlepsze wino, Unico, jest jednym z najdroższych i najbardziej poszukiwanych win w Hiszpanii.

Posiadłość Vega Sicilia obejmuje około 1000 hektarów (2470 akrów), z czego około 210 ha (520 akrów) zajmują winorośle. Funkcjonuje od 1864 roku, na długo przed rozwojem apelacji, w której się znajduje, a obecne styl win utrzymywany jest od lat 1910-tych. Jakość win stała się jeszcze spójniejsza, odkąd obecni właściciele, rodzina Alvarez, przejęła ją w 1982 roku.

Winnice obsadzone są w około 80 procentach Tempranillo, a pozostałą część zajmują Cabernet Sauvignon, Merlot i Malbec. Plony są utrzymywane na niskim poziomie dzięki zielonym zbiorom i żmudnej selekcji winogron. Procesy winifikacji są również skrupulatne, wykorzystując różne rodzaje beczek, mieszając stary i nowy dąb tworząc wina, które są zdolne do długiego starzenia w piwniczce.

Nagrody: Vega Sicilia 'Unico' Reserva Especial DO Ribera del Duero

  • James Suckling– 99/100
  • Wine Advocate – 95/100

18-19°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
96 leżakowanie
Bodegas Vega Sicillia S.A. producent

Charakterystyka Vega Sicilia Unico Reserva Especial Ribera Del Duero D.O.

Brzytwa smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Vega Sicilia Unico Reserva Especial Ribera Del Duero D.O.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom