Wino Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T. 2021 600505

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T. 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T. 2021 600505

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Terre di Chieti Apelacja
94.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
488 sprzedanych butelek
7.90 średnia ocen: 5 głosów
82 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T.

Cantina Tollo Pecorino to intrygujące wino z Abruzji, z regionu Terre di Chieti. Pecorino jest wyjątkowym szczepem, daje wina pełne, ze świetną strukturą i balsamicznością na finiszu. W nosie ciepłe, dojrzałe owoce, głównie cytrusowe. Włoskie wino, który zaskoczy niejednego amatora. Warto spróbować.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Cantina Tollo S.C.A. producent

Charakterystyka Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T.

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
08.09.2023
Opinia zweryfikowana

Ciekawe, cytrusowe i rześkie. Do długiego delektowania się zarówno zapachem unoszącym się z lampki jak i smakiem w ustach. Warte spróbowania,

Opinia zweryfikowana

Tollo Pecorino Terre di Chieti IGT – Pecorino nazwa kojarzy nam się z kozim serem. To podobieństwo ma swoje wytłumaczenie. Istnieje historia iż nazwa wynika z łakomstwa owiec które podobno obgryzały kiście winogron, zaś druga, że to owczarze opiekując się stadami, pożywiali się owymi gronami. Czy to prawda? Ciężko jednoznacznie wyjaśnić, ale jest w tym jakieś ziarnko prawdy. Wracam do tego wina po kilku latach i oznajmiam wszem i wobec, że to było bardzo miłe spotkanie. Na pierwszy ogień pojawiła się dojrzała gruszka, melon na finiszu akcent szałwii. Przyjazna kwasowość dająca uczucie nieustającej rześkości. Mineralność regionu pozwala na smakowe wariacje z food paringiem – obowiązkowo grillowany kurczak z kozim serem i makarony na bazie śmietanowych sosów. I oczywiście do wina Pecorino tylko ser Pecorino. Pkt. 76

12.01.2019
Opinia zweryfikowana

Pełne, dojrzałe wino. Głównie wyczuwalne owoce cytrusowe. Bardzo przyjemne, godne polecenia.

10ocena

Bardzo wysublimowane, złożone z kilku warstw. Faktycznie trzeba je wolno smakować, bo każdy łyczek jest nowym odkryciem. A to owoc, a to smak ziół, a to delikatna beczka.

7.5ocena
30.12.2013

Otworzyliśmy z żoną do Wigilii. Dłao radę tym wszystkim śledziom i karpiom i innym sałatkom warzywnym.