Wino Qvevris Saperavi Red Dry 602775

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Qvevris Saperavi Red Dry w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Qvevris Saperavi Red Dry 602775

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
89.99 zł

podstawowa

428 sprzedanych butelek
8.80 średnia ocen: 5 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Qvevris Saperavi Red Dry

Czerwone, wytrawne wino z Gruzji wyprodukowane z endemicznego szczepu Saperavi. Wina gruzińskie są wyjątkowe - długowieczne tradycje zachowane są w sposobie produkcji. Tak też było z tym winem - było ono przechowywane w dużych, glinianych amforach zakopywanych w ziemi. Cały sposób produkcji stał się symbolem powrotu do naturalnych sposobów produkcji wina. Qvevris Saperavi charakteryzuje się intensywnym aromatem miodu, kawy, skóry i tytoniu. Na podniebieniu mnóstwo owocowych akcentów z wyczuwalną czarną porzeczką, wiśnią i ciemnymi owocami. Wino jest niezwykle ekstraktywne i intensywne w smaku, zupełni inny styl wytrawności. Świetnie sprawdzi się wędlinami czy grillowanymi warzywami.

17°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
0 leżakowanie
Tbilvino producent

Charakterystyka Qvevris Saperavi Red Dry

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Qvevris Saperavi Red Dry

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
25.04.2021

Nasze pierwsze gruzińskie wino. Otwarte po amarone, wydawało się jakby spirytusowe. Natomiast z każdym kolejnym łykiem dochodziły do na aromaty ciemnych owoców i najlepsze tytoniu. Po chwili zadecydowaliśmy, że zamawiamy następne. Wino nadaje się do długiej degustacji i smakowało bez jedzenia.

8ocena
13.12.2020
Opinia zweryfikowana

To moje pierwsze spotkanie z gruzińskim winem. Wyczuwalny aromat skóry i tytoniu. Na podniebieniu owocowe akcenty ciemnych owoców.

10ocena
15.09.2020
Opinia zweryfikowana

Wino bardzo dobre naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić klasa sama w sobie oraz ten wyjątkowy smak spotykany tylko w Gruzińskich winach to coś niezwykłego ,musicie spróbować tego wina chociaż jedną butelkę ,ale uważajcie wciągnie was ;)

8ocena
16.05.2019
Opinia zweryfikowana

Bardzo sympatyczne wino o dużej zawartości owocowych aromatów. Polecam.