Wino Luzon Coleccion Garnacha Tintorera 0,75 l 603744

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Luzon Coleccion Garnacha Tintorera 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Luzon Coleccion Garnacha Tintorera 0,75 l 603744

Czerwone, Wytrawne 2018 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOP Jumilla Apelacja
49,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
115 sprzedanych butelek
6,00 średnia ocen: 1 głosów

opis wina

Wino Luzon Coleccion Garnacha Tintorera to niezwykłe, dostojne wino wytrawne z Hiszpanii. Powstało z hiszpańskiej odmiany Garnacha Tintorera w winnicach Bodega Luzon o ponad stuletniej tradycji winiarskiej. Wino po winifikacji leżakowało 8 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Ma głęboki, intensywny wiśniowo-czerwony kolor. W aromacie jest wyraziste, intensywne i złożone. Obfituje w aromaty przypominające czarne owoce (jeżyny, czereśnie), ale i ciekawe aromaty lukrecji i mentolu. Na podniebieniu wino jest krągłe, skoncentrowane, ma dojrzałe i ustrukturyzowane taniny. Ma bardzo dobra budowę z długim i trwałym wykończeniem. Idealnie pasuje do czerwonych mięs, pieczeni, hiszpańskich kiełbasek, tłustych serów.

16-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
8 leżakowanie
Bodegas Luzón producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
14.12.2019

To wino jest poprawne, takie solidne wino domu. Trzeba dać mu pooddychać, to straci ostrą kwasowość, która się wybija na pierwszy plan po otwarciu. Wino bez historii, szkoda życia takie sobie wina, jak na Winezji jest wiele świetnych win. Nie polecam :(