Wino Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace 2018 604738

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace 2018 604738

Białe, Wytrawne 2018 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Grand Cru Alsace Apelacja
199.99 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
50 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 4 głosów

Opis Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace

Wyjątkowy Riesling alzackiej klasy Grand Cru. Pełen charakteru zaczerpniętego z lokalnego terroir, pochwalić się może również większą dojrzałością przez okres 11 miesiecy dojrzewania.

Intensywny, skoncentrowany bukiet emanuje aromatami liczi, mirabelek i dojrzałych cytrusów z akcentami mineralnych nut okrzemkowych. Potężna struktura tego wina zwiastuje długi potencjał dojrzewania. Na podniebieniu dojrzałe owocowe tropikalne przechodza w długi, satysfakcjonujący finisz.

Tak zbudowany Riesling to idealny wybór dla osób lubiących wina z potencjałem do starzenia. Na przestrzeni kolejnych lat rozwinie on wiele dojrzałych nut i zaskakiwać będzie niezwykłym charakterem. To sprawia, iż jest to również doskonały wybór na prezent.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
11 leżakowanie
Gustave Lorentz producent

Charakterystyka Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
18.08.2022

Riesling jakiego można by oczekiwać po terenach Grand Cru. Niesamowicie złożony, pełen cytrusów, orzechów, owoców pestkowych, mineralności, kwasowości i elegancji. Pięknie będzie dojrzewał, ale piękny też jest już teraz. Alzacja w pełnej krasie.