Wino Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace 2018 604738

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace 2018 604738

Białe, Wytrawne 2018 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Grand Cru Alsace Apelacja
199.99 zł

podstawowa

dostępność: Niska
67 sprzedanych butelek
9.25 średnia ocen: 4 głosów

Opis Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace

Wyjątkowy Riesling alzackiej klasy Grand Cru. Pełen charakteru zaczerpniętego z lokalnego terroir, pochwalić się może również większą dojrzałością przez okres 11 miesiecy dojrzewania.

Intensywny, skoncentrowany bukiet emanuje aromatami liczi, mirabelek i dojrzałych cytrusów z akcentami mineralnych nut okrzemkowych. Potężna struktura tego wina zwiastuje długi potencjał dojrzewania. Na podniebieniu dojrzałe owocowe tropikalne przechodza w długi, satysfakcjonujący finisz.

Tak zbudowany Riesling to idealny wybór dla osób lubiących wina z potencjałem do starzenia. Na przestrzeni kolejnych lat rozwinie on wiele dojrzałych nut i zaskakiwać będzie niezwykłym charakterem. To sprawia, iż jest to również doskonały wybór na prezent.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
11 leżakowanie
Gustave Lorentz producent

Charakterystyka Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Gustave Lorenz Riesling Kanzlerberg AOC Alsace

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
18.08.2022

Riesling jakiego można by oczekiwać po terenach Grand Cru. Niesamowicie złożony, pełen cytrusów, orzechów, owoców pestkowych, mineralności, kwasowości i elegancji. Pięknie będzie dojrzewał, ale piękny też jest już teraz. Alzacja w pełnej krasie.