Wino Conte Di Campiano Susumaniello 2021 603733

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Conte Di Campiano Susumaniello 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Conte Di Campiano Susumaniello 2021 603733

Czerwone, Półwytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Salento Apelacja
79.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
585 sprzedanych butelek
7.78 średnia ocen: 9 głosów

Opis Conte Di Campiano Susumaniello

Wino CONTE DI CAMPIANO SUSUMANIELLO to doskonałe włoskie wino wytrawne, o bardzo dobrej konsystencji i delikatnych taninach. Jest to wino lekko dekadenckie, eleganckie, pełne i złożone. Stworzono je z jednej z najrzadszych odmian winogron - Susumaniello. W nosie wino oferuje niesamowicie złożoną i nieco egzotyczną mieszankę aromatów: borówek, kwiatów w tym fiołków, czekolady, przypraw, suszonych ziół i cedru oraz dymu drzewnego. W smaku wyczujemy podobne niuanse, ale z przewagą ciemnych owoców w szczególności wiśni i jeżyn. Wino jest dobrze zbalansowane. CONTE DI CAMPIANO SUSUMANIELLO idealnie sparuje się z wędlinami, pastami w sosach mięsnych, pieczonym białym i czerwonym mięsem, z jagnięciną, czy z młodymi serami żółtymi.

16-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
8 leżakowanie
Contri Spumanti S.P.A. producent

Charakterystyka Conte Di Campiano Susumaniello

Milutko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Conte Di Campiano Susumaniello

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
29.08.2022
Opinia zweryfikowana

ciekawe w smaku, takie nie oczywiste, ciekawa alternatywa dla miłośnikow apassimento.

8ocena
15.08.2022
Opinia zweryfikowana

Pyszne wino o intensywnym smaku, bogaty bukiet, doskonałe do mies

9ocena
28.05.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobra flaszka, zawsze ją biorę do znajomych którzy są fanami Primitivo z Puglii i ja im wtedy mówię, pijcie Susumaniello, dajcie mu szansę, będzie zadowoleni. I tak zawsze jest, wino jest mięsiste, mamy dużo ciemnych owoców, jagód, śliwek,fiołków, a także czekolady i wanilii z pokaźną dawką słodyczy. Można do tego zrobić deskę serów.

8ocena
10.11.2021
Opinia zweryfikowana

Wino które powinno zasmakować każdemu. Bardzo miękkie, soczyste i gładkie na podniebieniu.

6ocena
27.01.2021
Opinia zweryfikowana

Wino w nosie jest cedrowe, wyczuwalna jest również nuta przypraw oraz jeżyny. W smaku czuć wyraźnie nutę jeżynową oraz palonego drewna cedrowego. Wino posiada wyrazistą goryczkę na finiszu. Osobiście celowałabym w młodszy rocznik.

8ocena
24.11.2020
Opinia zweryfikowana

To moje pierwsze Susumaniello, więc nie mam skali porównawczej. Aczkolwiek jest to wino bardzo pijalne, bardzo przyjemne, i miękkie - miło spędziłem z nim wieczór.