Wino Conte Di Campiano Susumaniello 2015 603733

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Conte Di Campiano Susumaniello 2015 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2015.

Wino Conte Di Campiano Susumaniello 2015 603733

Czerwone, Półwytrawne 2015 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Salento Apelacja
69,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
270 sprzedanych butelek
7,75 średnia ocen: 4 głosów

opis wina

Wino CONTE DI CAMPIANO SUSUMANIELLO to doskonałe włoskie wino wytrawne, o bardzo dobrej konsystencji i delikatnych taninach. Jest to wino lekko dekadenckie, eleganckie, pełne i złożone. Stworzono je z jednej z najrzadszych odmian winogron - Susumaniello. W nosie wino oferuje niesamowicie złożoną i nieco egzotyczną mieszankę aromatów: borówek, kwiatów w tym fiołków, czekolady, przypraw, suszonych ziół i cedru oraz dymu drzewnego. W smaku wyczujemy podobne niuanse, ale z przewagą ciemnych owoców w szczególności wiśni i jeżyn. Wino jest dobrze zbalansowane. CONTE DI CAMPIANO SUSUMANIELLO idealnie sparuje się z wędlinami, pastami w sosach mięsnych, pieczonym białym i czerwonym mięsem, z jagnięciną, czy z młodymi serami żółtymi.

16-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
8 leżakowanie
Contri Spumanti S.P.A. producent

Charakterystyka wina

Milutko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
24.11.2020

To moje pierwsze Susumaniello, więc nie mam skali porównawczej. Aczkolwiek jest to wino bardzo pijalne, bardzo przyjemne, i miękkie - miło spędziłem z nim wieczór.