Calvados Chateau Du Breuil Reserve Des Seigneurs X.O. 0.70 l 601889

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Calvados Chateau Du Breuil Reserve Des Seigneurs X.O. 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Calvados Chateau Du Breuil Reserve Des Seigneurs X.O. 0.70 l 601889

Francja, Normandia
0.70 L korek
Calvados Kategoria
AOC Pays d'Auge Apelacja
369.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
42 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Calvados Chateau Du Breuil Reserve Des Seigneurs X.O.

Château du Breuil to Calvados, który pochodzi z Normandii we Francji. Powstaje po destylacji winifikowanego moszczu jabłkowego, z owoców pochodzących z najszlachetniejszych i najstarszych piwnic Château du Breuil. W produkcji tego trunku kluczowy jest czas od momentu otrzymania soku z jabłek do rozpoczęcia ich fermentacji. Według producenta ma to najważniejszy wpływ na niepowtarzalny charakter Calvadosa. Do wyprodukowania jednego litra alkoholu wykorzystuje się 25 kilogramów jabłek.

Ten tradycyjny francuski alkohol był starzony w beczkach przez 20 lat, dzięki czemu zachwyca niepowtarzalnym, bardzo wyważonym i harmonijnym aromatem pełnym pieczonych jabłek, brzoskwiń, przypraw, miodu oraz suszonych owoców. Smak zdominowany jest nutami orzechów włoskich, wanilii i cynamonu. Jego barwa jest pięknie bursztynowa.

Calvados ten był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach, między innymi srebrny medal na International Wine & Spirit Competition w 2011 roku oraz na Concours Général Agricole w 2015 roku. Najlepiej smakuje w temperaturze pokojowej.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
20 lat leżakowanie
CHATEAU DU BREUIL producent

Charakterystyka Calvados Chateau Du Breuil Reserve Des Seigneurs X.O.

Rześko smak
Beczka aromat
Jedwab gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Calvados Chateau Du Breuil Reserve Des Seigneurs X.O.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
24.09.2022
Opinia zweryfikowana

Wspaniały trunek... Niezwykły smak, bardzo bogaty aromat. Piękny bursztynowy kolor. Dłuuugi, smakowity finisz. Świetna propozycja na upominek.