Nowość
Wino Zensa Primitivo Organic IGP Puglia 604922

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Zensa Primitivo Organic IGP Puglia w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Zensa Primitivo Organic IGP Puglia 604922

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Puglia Apelacja
64.99 zł

podstawowa

1025 sprzedanych butelek
8.27 średnia ocen: 11 głosów

Opis Zensa Primitivo Organic IGP Puglia

To rubinowe wino powstało w całości ze szczepu primitivo. Wytwarzane z wyselekcjonowanych i zbieranych ręcznie gron z w pełni ekologicznych winnic w rejonie Salento, w południowej Apulii. Gęstość sadzonych krzewów to 4000 roślin na hektar. Krzewy mają średnio od 20 do 35 lat. Ręczny i bardzo ostrożny zbiór owoców ma miejsce pod koniec sierpnia. Podczas procesu winifikacji usuwane są szypułki, jednak owoce nie są miażdżone. Dzięki temu skórki pozostają nienaruszone co powoduje ekstrakcję koloru. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze 24˚C-25˚C przed około 8-10 dni. Zawiera w sobie 14% alkoholu.

Wino jest bogate w smaku a do tego w pełni naturalne. Ma bardzo intensywny, rubinowy kolor i jest pełne aromatów ciemnych owoców w tym wiśni i jagód. W ustach możemy zachwycić się jedwabistą konsystencją oraz posmakiem wiśni, a dzięki leżakowaniu w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego ujawniają się nuty czekolady a także wanilii. Wino ma długotrwały finisz, który odkrywa przed nami nuty ziemi.

Zensa Primitivo sprawdzi się do dań na bazie pomidorów a także z grillowanymi warzywami, pieczoną jagnięciną, kurczakiem oraz wszelkiego rodzaju makaronami. Będzie także dobrym dodatkiem do serów typu cheddar czy też grillowane halloumi.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Orion Wines producent

Charakterystyka Zensa Primitivo Organic IGP Puglia

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Zensa Primitivo Organic IGP Puglia

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
08.09.2023
Opinia zweryfikowana

Dość ciekawe primitivo. Kupione w ramach wspomnień z wakacji w okolicach Puglii. Zamykasz oczy i przenosisz się tam gdzie ono powstało. Dość mocne i słodkie o intensywnym kolorze.

9ocena
01.05.2023
Opinia zweryfikowana

wszystko tu się zgadza; butelka ♥️ rubinowy kolor ♥️ smak owoców i cudowny, delikatny finisz ♥️ zdecydowanie na listę ulubionych ♥️

9ocena
09.04.2023
Opinia zweryfikowana

Bardzo smaczne primitivo. Piękny, rubinowy kolor, delikatne wino z posmakiem wiśni. Do tego jest organic i ma piękną butelkę. Świetne do makaronu i solo. Wpisuję je na listę ulubionych. Polecam

9ocena
Opinia zweryfikowana

Solidne Primitivo o intensywnym kolorze i pełne owocowych aromatów. Dla koneserów tego szczepu pozycja na pewno warta skosztowania.

6ocena
17.09.2022
Opinia zweryfikowana

Typowe wino obiadowe na szczepie primitivo, do wypicia, nie do zapamiętania.

28.08.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre Primitivo, ciekawy nos, dobra barwa. Dobrze zbalansowane primitivo o ciemnorubinowym kolorze. Włochy - dobra pozycja

9ocena
25.06.2022

Moi znajomi są fanami Primitivo, ja jakoś nieszczególnie, raz na jakiś czas otworzę butelkę dla siebie, i tak było w tym przypadku. Przyciągnęła mnie piękna butelka i to że mamy wersję organiczną. Otwieram, nalewam, wącham i od razu pojawia się uśmiech na twarzy, wino bucha nam w twarz wiśnią, wiśnią w czekoladzie, śliwką, wanilią. Usta podążąją za nosem, wino jest bardzo gładkie, mamy trochę konfitury owocowej i aromaty tostowe. Długi finisz. Dobre! Mięsny pikanty gulasz wjedzie tutaj dobrze albo kawał jagnięciny.

8ocena
16.06.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre Primitivo, ciekawy nos, piękna barwa. Na pierwszym planie wiśnie i odrobina czekolady z wanilią, długi i przyjemny finisz, zero zbędnej kwasowości. Świetne do makaronów jak i solo. Warto spróbować, Włochy w najlepszym wydaniu :)

9ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2022
Opinia zweryfikowana

Dobrze zbalansowane primitivo o ciemnorubinowym kolorze. Mocniejsze taniny, pełne body oraz aromaty ciemnych owoców i czekolady.