Nowość
Wino Zensa Pinot Grigio Organic IGP Puglia 2021 604920

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Zensa Pinot Grigio Organic IGP Puglia 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Zensa Pinot Grigio Organic IGP Puglia 2021 604920

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Puglia Apelacja
57.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
233 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Zensa Pinot Grigio Organic IGP Puglia

Włoskie białe wino, powstałe w stu procentach ze szczepu Pinot Grigio. Wytwarzane jest z wyselekcjonowanych winorośli z ekologicznych winnic w prowincji Brindisi, w południowej Apulii. Zbiory odbywają się w połowie sierpnia w godzinach porannych. Pora dnia ręcznego zbierania jest istotna, ze względu na transport owoców. Ważne jest aby grona zachowały świeżość podczas całej podróży z winnicy. Podczas wytwarzania wina, grona pozbawiane są szypułek i delikatnie sprasowane. Następnym krokiem jest schłodzenie moszczu do temperatury 10˚C i pozostawienie na około dobę. Dalej moszcz umieszczany jest w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Proces fermentacji odbywa się w kontrolowanej temperaturze 16˚C. Po fermentacji wino pozostawione jest na osadzie przez około 3 miesiące. Pozwala to wydobyć odpowiednie aromaty dla odmiany Pinot Grigio.

W kieliszku możemy ujrzeć, lekko żółty, słomkowy kolor. W nosie wyczuwalne są delikatne aromaty cytrusów. Brzoskwinia, limonka, cytryna jak również nuty migdałowe czy miodowe. Wino jest bardzo orzeźwiające i zrównoważone. Odpowiednio schłodzone będzie idealne jako aperitif w upalny dzień.

Pinot Grigio jest bardzo uniwersalnym szczepem a wino z niego powstałe możemy dopasować do wielu potraw. Doskonale pasuje do dań z indykiem, kurczakiem oraz kaczką. Dobrze będzie również współgrało z sałatkami z dressingiem a także z potrawami z dodatkiem pikantnych przypraw. Dzięki swojej rześkości sprawdzi się również jako aperitif.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Orion Wines producent

Charakterystyka Zensa Pinot Grigio Organic IGP Puglia

Rześko smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Zensa Pinot Grigio Organic IGP Puglia

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena

Och co za cudo, zasługujące na mocne 10! W tych aromatach i smaku daje się wyszczuć ile pracy, trudu, ale i radości włożono w stworzenie tego winiarskiego arcydzieła…