Wino Yelcho Reserva Sauvignon Blanc 2022 601259

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Yelcho Reserva Sauvignon Blanc 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Yelcho Reserva Sauvignon Blanc 2022 601259

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
Central Valley Apelacja
46.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1575 sprzedanych butelek
8.40 średnia ocen: 5 głosów
82 ocena sommeliera

Opis Yelcho Reserva Sauvignon Blanc

To wino szczepu Sauvignon Blanc jest kryształowo czyste z niewielką ilością jasno zielonego odcienia ze zrównoważoną kwasowością. W nosie wyczuwalne aromaty owocowe i tropikalne: limonka, grejpfrut, ananas i gruszka połączone z delikatną nutą kwiatową i mineralną. W ustach uchwytna kwaśność i lekko mineralny finisz, który wyważa zapach owoców cytrusowych i tropikalnych niuansów wyraźnych w nosie.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Vina Ventisquero producent

Charakterystyka Yelcho Reserva Sauvignon Blanc

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Yelcho Reserva Sauvignon Blanc

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
06.07.2018
Opinia zweryfikowana

Kolor bardzo jasny z delikatnym, bardzo delikatnym jasnozielonym odcieniem. Wytrawne, kwaskowate ale nie narzucające się. W zapachu wyczuwalne aromaty owocowe i tropikalne oraz kwiatowe. Nieco za wysoka cena.

9ocena
01.05.2018

Wino o średnio intensywnym cytrynowym kolorze. W nosie czyste i bardzo aromatyczne. Świeżo otwarta butelka oferuje nuty trawiaste oraz zielonych szparagów. Po jakimś czasie aromaty ewoluowały w nuty owoców tropikalnych — marakuja, melon i brzoskwinia. W ustach wytrawne o średniej kwasowości i średnim ciele. Paleta smaków zaś to przewaga cytrusów (grejpfrut, limonka) a nuty egzotyczne schodzą na dalszy plan. Smak wykańcza przyjemna ostrość pikantnej zielonej papryki. Długi zakończenie. Wino zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Reprezentuje zielony charakter szczepu, ma ciekawą i dobrze złożoną paletę smaków i aromatów. Polecam.

08.11.2017
Opinia zweryfikowana

Musujące promyki słońca, niesamowite ,bo wyraźnie czuć ,że jest to wino wytrawne...z tą różnicą ,że w tej wytrawności wyraźnie czai się słodycz...realna a tak nierealna zarazem...

15.07.2017
Opinia zweryfikowana

Wino jest dość mocno wytrawne, jednocześnie lekkie. Trudno mi to określić, ale ma jakiś dominujący wątek, który za mocno przykrywa ewentualne owocowe niuanse (chodzi mi zarówno o zapach jak i smak). W upał i po konkretnym schłodzeniu da radę, ale ogólnie jakoś mnie nie powaliło. Sprawdziłoby się jako aperitif, popełniłem błąd nie umieszczając degustacji w kontekście posiłku. Ogólnie jestem za a nawet przeciw. Do pasującego posiłku lub przekąski chętnie bym ponownie otworzył, ale nieprędko to nastąpi, bo wierzę że będą lepsze opcje do konsumpcji.

8ocena
30.04.2017
Opinia zweryfikowana

Nie jestem miłośnikiem białych win, ale to jest bardzo ciekawe, grejpfrut dominuje aromat. Na ciepłe i gorące wieczory wino jest dobrą propozycją. Trzeba je mocno schłodzić, wtedy bardziej się otworzy i obok grejpfruta pojawi się limonka, ananas. Faktycznie ma lekko mineralizowany finisz. Warto spróbować i mieć własne zadanie :)

16.02.2017
Opinia zweryfikowana

Wino dość wytrawne. Na podniebieniu mineralne z istotną kwasowością. Nie wyczułem owocowych aromatów a szkoda, przydałyby się. Mało złożone. Nie mój typ.

9ocena

Znakomite. Lekkie, kwiatowe, owocowo leśne pod spodem. Jakby lekko musujące. Idzie lato. Jak w sam raz.