Wino Winnica Jadwiga Johanniter Wzgórza Trzebnickie 2021 604915

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Jadwiga Johanniter Wzgórza Trzebnickie 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Winnica Jadwiga Johanniter Wzgórza Trzebnickie 2021 604915

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
84.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
10 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Winnica Jadwiga Johanniter Wzgórza Trzebnickie

Polskie wino wytrawne pochodzące z winnicy Wzgórz Trzebnickich. Powstaje z hybrydowego szczepu Johanniter. Swoim charakterem prezentuje możliwości polskiego terroir w połączeniu z odpowiednio dobranym gronem i wprawną ręką winiarza.

To wino o delikatnym kolorze i delikatnej osobowości w kieliszku. Urzeka aromatami cytrusów i moreli z akcentami zielonego jabłka i gruszki. Na podniebieniu wyraziste, z lekką strukturą i orzeźwiającą kwasowością. Pozostawia przyjemny, owocowy finisz.

Johanniter z Winnicy Jadwiga doskonale sprawdzi się do lekkich przekąsek i sałatek.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Winnica Jadwiga producent

Charakterystyka Winnica Jadwiga Johanniter Wzgórza Trzebnickie

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Jadwiga Johanniter Wzgórza Trzebnickie

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
08.05.2022

Wino po otwarciu pachnie bardzo delikatnie, wręcz trzeba szukać aromatów. Warto dać temu winu kilkanaście minut żeby się otworzyło, zyskamy wtedy przyjemny aromat cytusow, zielonego jabłka, gruszki. Stopniowo będzie wychodziła też morela. W ustach podobnie, dodatkowo mamy tutaj slonosc od dojrzewania na osadzie i mineralność, kwasowość dość wysoka. Wino idealnie podejdzie na aperitif, w celu pobudzenia naszych kubków smakowych i apetytu. Wino na pewno też sprawdzi się z rybami czy owocami morza.